Połączcie Szydłowiec ze strefą i obwodnicą

– Mieszkańcy żalą mi się, że powiat zapomniał o Szydłowcu – mówi radny powiatu mieleckiego, Michał Duszkiewicz. Fot. Autor

SZYDŁOWIEC, MIELEC. Jeszcze w tym roku ruszyć ma modernizacja ul. Wojska Polskiego, która połączy Specjalną Strefę Ekonomiczną z obwodnicą Mielca.

Swoją drogą przy budowie tej drugiej roboty idą pełną parą. – Wszystko ładnie i pięknie, ale co z nami? – pytają mieszkańcy Szydłowca i proszą mieleckie starostwo o wydłużenie remontu ul. Wojska Polskiego w kierunku ich miejscowości. Czy ich prośby okażą się nieskuteczne?

– Mieszkańcy narzekają, że kierowcy TIR-ów niszczą im drogę, skracając sobie trasę do Mielca od Nowej Dęby– alarmuje radny powiatowy Michał Duszkiewicz. – Ludzie żalą się, że powiat zapomniał o Szydłowcu. Oni naprawdę mają drogę w bardzo złym stanie. Mieszkańcy proszą, żeby wziąć to pod uwagę. Tym bardziej, że droga ta na terenie powiatu kolbuszowskiego jest zmodernizowana, czeka tylko ten nasz kawałek – mówi Duszkiewicz.

Stan drogi w kierunku Szydłowca od lat pozostawia wiele do życzenia. Trasa jest bardzo nierówna, w wielu miejscach występują też znaczne ubytki w nawierzchni. Jednym z głównych powodów tego stanu rzeczy są przeładowane TIR-y.

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o