Połączenie ul. Lubelskiej z Warszawską już w czerwcu

Już za ok. 4 miesiące kierowcy pojadą odcinkiem drogi łączącym ul. Lubelską z Warszawską. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Nowa droga ma być częścią tzw. obwodnicy północnej, która będzie rozciągać się aż do ul. Krakowskiej.

Połączenie ul. Lubelskiej z Warszawską jest jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Nowa trasa powinna odkorkować północne tereny miasta. Jeszcze na początku 2018 r. informowaliśmy, że prace budowlane mają spore późnienie, lecz wczoraj w ratuszu usłyszeliśmy, że kierowcy oddaną do użytku drogą pojadą już w czerwcu.

Połączenie ul. Lubelskiej z ul. Warszawską na odcinku 1,5 km to niezwykle ważna inwestycja drogowa miasta, wpisująca się w kontynuacje budowy obwodnicy północnej w Rzeszowie. Do tej pory ratusz połączył już ul. Rzecha z ul. Lubelską, m.in. budując most im. Tadeusza Mazowieckiego. Obecnie trwające prace są więc drugim etapem tworzenia trasy. Ich koszt to ok. 18,5 mln zł. Jak obwodnica będzie wyglądać? Po obydwu stronach drogi powstaną ścieżki rowerowe i chodniki. Sama ulica będzie miała po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach. Jezdnie mają być rozdzielone sześciometrowym pasem zieleni.

Pod koniec 2017 r. wykonawca prowadził działania budowlane w dość wolnym tempie. Na rozkopanym placu praktycznie nie było żadnego ruchu, stała jedna koparka i trochę drobnego sprzętu. W związku z tym inwestor otrzymał karę finansową. Prace pełną parą ruszyły kilka miesięcy później. – Wreszcie roboty idą zgodnie z planem, nie ma opóźnień, a termin zakończenia prac to połowa przyszłego roku – mówił w listopadzie Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. Jak dziś wygląda sytuacja? Jak usłyszeliśmy w ratuszu, na ten moment wzorowo. – Wykonawca położył już drogę asfaltową, brakuje jedynie warstw ścieralnych, a we wtorek brukarze zaczęli układać kostkę – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

W najbliższym czasie na skrzyżowaniu łączącym nową drogę z ul. Warszawską zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Już dziś jadąc ulicą można zauważyć zainstalowane słupy. – To element inwestycji. Wykonawca zapewnił, że prace idą zgodnie z terminem i zakończą się w czerwcu – zaznacza Chłodnicki. Ostatni etap budowy obwodnicy północnej ma dotyczyć połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską. Póki co, miasto stara się o środki na tę inwestycje.

Kamil Lech

9
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MarcinmaniekMirekTomaszhijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirek
Gość
Mirek

Dnia 7.02.2019 r Biuletyn Informacji Publicznej na wniosek Prezydent Miasta Rzeszów wydał obwieszczenie o ponownym udziale społeczeństwa w sprawie wydania nowej decyzji środowiskowej ,,Budowy drogi wojewódzkiej od skrzyżowania z ul.Podkarpacką do skrzyżowania z ul.Al Sikorskiego. Dnia 4.03.2016 r. ogłoszony był przetarg na ,,Opracowanie koncepcji programowej, budowę drogi klasy G długości i 2750 m od ul.Warszawskiej do Ul.Krakowskiej wraz z budową wiaduktu nad Ul.Warszawska liniami kolejowymi z włączeniem dróg niższych kategorii,budowa dwóch rond czterowlotowych,budową skrzyżowania nowoprojektowanej drogi do ul.Krakowskiej wraz z niezbędną infrastruktura,,Przetarg się podobno odbył wybrano chyba nawet oferenta ale został unieważniony z niewiadomych dla społeczeństwa przyczyń środki finansowe na… Czytaj więcej »

Tomasz
Gość
Tomasz

Wszystko fajnie ale co z obwodnicą południową, nagle cisza zapadła a ludzie chcieli by coś wiedzieć. A może znowu UM chce wstrzymać budowę co by nie był to sukces Pana Prezydenta ? Drogi UM to byłby sukces miasta i macie okazję zrobić coś dla miasta bo sam Pan Prezydent wszystkiego za was nie zrobi !!!

Jan Pakosławic Rzeszowski
Gość

To bardzo cieszy, że już od czerwca, bo to oznacza, że już za jakieś 10-15 lat ZTM puści tamtędy pierwszą linię autobusową.

hijena
Gość
hijena

wystarczy zmienic obecną dyrektorkę ZTM,a okres oczekiwania będzie krótszy

Jan Pakosławic Rzeszowski
Gość

W cuda nie wierzysz, a cudu wymagasz!

ROMAN
Gość
ROMAN

Ni super a wiadukt nad Warszawską i torami to już planista wyrysował czy bedą dopiero dumać za rok czy dwa – gdzie jakie „kreski ” wymalować .

Jan Pakosławic Rzeszowski
Gość

Planista na razie szuka flamastrów w szufladach.
Ale obiecał jak tylko znajdzie, to zaraz zacznie rysować.

maniek
Gość
maniek

Planista jeszcze nawet nie wie, że ma szukać flamastrów.

Marcin
Gość
Marcin

Już dawno plan był gotowy, tylko ludzie protestowali. Gdyby nie to, to budowana byłaby cała droga, aż do Krakowskiej.