Poland Trophy Extreme w Tarnobrzegu (ZDJĘCIA)

W marcu miłośnicy ekstremalnych rajdów już gościli w Tarnobrzegu, w dniach 13-14 kwietnia szykuje się jednak jeszcze większy najazd ekip z terenówkami z całej Polski. Fot. Małgorzata Rokoszewska

TARNOBRZEG. Od 12 lat, co roku w innym mieście w Polsce organizowany jest rajd samochodowy pod nazwą Poland Trophy Extreme. W dniach od 13 do 14 kwietnia tegoroczna edycja sportowego wydarzenia odbędzie się nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Poland Trophy Extreme to już znana miłośnikom ekstremalnych rajdów marka. Impreza odbywa się 12 lat i na polskiej mapie rajdów przeprawowych ma już ugruntowaną pozycję. W wydarzeniu biorą udział najlepsi zawodnicy w kraju. Trasy wyznaczone przez organizatorów odznaczają się dużym stopniem trudności, a uczestnicy zawodów swoją determinacją i walką udowadniają, że jest to jedyny w swoim rodzaju rajd przeprawowy w Polsce.

– W sezonie 2019 odbędzie się tylko jedna edycja Poland Trophy Extreme, która odbędzie się w Tarnobrzegu. Składać się będzie z dwóch etapów nocnego i dziennego dla klas: No Limit, Advance i Wyczyn+. Dla klasy Seryjny Turystyk zostanie specjalnie przygotowany jeden etap dzienny – informuje Maciej Rachtan, organizator wydarzenia.

– Zawodnicy klas: NOL/ADV startują w dwóch 8-godzinnych etapach, na których przygotowane są odcinki specjalne (OS) w całości wytaśmowane. Czas liczony będzie wyłącznie na OS-ach. Suma czasów decyduje o zajęciu przez daną załogę miejsca na rajdzie. Klasa Wyczyn+ startuje w dwóch etapach: nocnym 4-godzinnym i dziennym 8-godzinnym, zawodnicy rywalizują na punktach kontroli przejazdu (PKP). O klasyfikacji w klasie Wyczyn+ decyduje największa liczba zdobytych PKP-ów. W sytuacji kiedy załogi posiadają taką samą liczbę PKP-ów decyduje suma czasów zdobytych a OS-ach czasowych. Specjalnie na potrzeby PTE zostaje powołana do życia klasa Seryjny Turystyk ze specjalnie przygotowaną trasą dedykowaną tylko i wyłącznie tej klasie, czyli osobne PKP-y oraz OS-y czasowe – wyjaśnia Rachtan.

mrok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o