Policja dostanie laserowe radary

Fot. Policja

KRAJ. Niebawem policja zostanie wyposażona w kolejny bat na kierowców. Został bowiem już ogłoszony przetarg na zakup 411 laserowych mierników prędkości, które będą pozwalały na kontrolę prędkości pojazdów nawet z odległości 1000 m.

Urządzenie ma być bardziej precyzyjne w porównaniu do “suszarki”. Dzięki niemu Policjanci będą mogli celować w wybrane samochody i dokładnie sprawdzać ich prędkość. Urządzenie będzie mierzyło nie tylko prędkość, ale i odległość do zbliżającego się lub odjeżdżającego pojazdu. Policjanci nie będą musieli stać obok radiowozu, aby przeprowadzić kontrolę, bo urządzenie będzie wyposażone we własne zasilanie. Szacowany koszt to ok. 10 mln złotych.

en

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
genek
genek
5 lat temu

teraaz wszystkie jammery blue raider 10 mają wbudowany lub na kablu jammer na wszystkie lasery

roman
roman
6 lat temu

W micom maja już jammer na wszystkie lasery za 950zł, na raqzie tylko dla starycj klientów.

gucio
gucio
6 lat temu

Mam jammer Blue Rider i ALG9 i jest to najlepsze na świecie połączenie.

wacek
wacek
7 lat temu

Tak też potwierdzam że Blue Raider jest przydatny. Ja go nie posiadam, ale ma go mój kolega który trochę jeżdzi 70k/rok. BR i CB wystarczy.

zbyszek_z_k
zbyszek_z_k
7 lat temu

Jammer Blue Raider 3gen. działa już na najnowszy sprzęcik ITD fotoradar MultaradarCD.
Również na Y są filmy z takich testów, youtube multaradar CD…..

marko
marko
7 lat temu

jammer BR załatwia zurady, multaradarcd,iskrę…. ten cały szajs na złom!!! i po co tusek wydał tyle kasy?

grześ
grześ
8 lat temu

Już też kupiłem Blue Raidera, czuje się trochę jakbym miał AK47 w schowku!!!

adam
adam
9 lat temu

Ja osobiście nie mam tego jammera ale ma mój kolega ze studiów (PW) i sprawdzaliśmy jego działanie.
Osobiście bylem osłabiony i zszokowany. Zakryliśmy dla bezpieczeństwa tablice i znaczek i jeżdziliśmy na zurada. Działał zawsze najechaliśmy ponad 20 razy. Póżniej zaczeliśmy go odchylać w bok od kierunku do przodu i patrzyliśmy dla jakiej odchyłki przestanie działać. Zurad zrobił zdjęcie jak jammer był ustawiony o prawie 90 stopni w bok – szok!! zupełna klęska fotoradaru.

Marcin
Marcin
9 lat temu

Kaspero, co ty opowiadasz za głupoty o Blue Raiderze. Oxon działał na pasmo X i częsciowo na K, Blue Raider działa na X, K i Ka europejskie. i na Iskrę!!!!!!!!!!!!!!!! Kupiłem BR w styczniu i po miesiącu się spłacił. Kto kupuje na allegro?? o czym ty mówisz?? Jak firma miała by się utrzymać z tego co się antyradary sprzedają na allegro to starczyło by jej na papier toaletowy. Śledziłem sprzedaż na allegro- w tygodniu wykrywaczy schodzi kilka po 200zł i jeden za 2000. Cała sprzedaż AR jest w sklepach i poczta pantoflowa. Jesteś Kaspero żałosnym alleg-sprzedawcą m27 – co to… Czytaj więcej »

marian
marian
9 lat temu

W tej grze nie chodzi o poprawę bezpieczenstwa a o realizacje budżetu POprawinego przez jm Rostowskiego 1,25 mld z mandatów – to wyjasnia wszystko.Proponuję: zabrać wynagrodzenie policji niech ich źródłem dochodu bedzie suszarka – tak jak w Białym Borze.
Pozdrwaiam i zyczę dobrego samopoczucia w czasie jazdy z wideorejestratorami, bramkami suszarkami i innymi paskudztwami.

kaspero
kaspero
9 lat temu

Blue Raider? Przecież to ściema do potęgi. Tylko czekać aż na allegro pojawią się ogłoszenia osób które kupiły to coś z opisem”sprzedałem samochód i mi niepotrzebny”, „dostałem w prezencie lecz mi niepotrzebny”.
Jammer OXON siętak sprawdził jak prezerwatywy zrobione na drutach, czy różaniec zaraz po stosunku.
Jeżeli ktoś chce oszukać pomiar i to tylko laserowy to kupuje blinder m27, który to zagłuszy pomiar całkowicie tak że auto stanie się dla lasera niewidoczne.

demon szybkości
demon szybkości
9 lat temu
Reply to  kaspero

Tak,tak. Tylko sprzedawca tego ustrojstwa nie uprzedził,że auto musi być pokryte tym samym materialem co ameryckie niewidzialne samoloty

mano
mano
9 lat temu

Mam od roku jammer Blue Raider i te wszystkie zabawki policji ..żal.

demon szybkości
demon szybkości
9 lat temu
Reply to  mano

Może i masz tą zabawke.Ale przyznaj się brachu ,że twoj rupiec przy 60km/godz gubi koła.

zombie
zombie
9 lat temu

Postawienie policjanta z radarem Za znakiem informującym o kontroli radarowej jest tym samym co przywiesić na drzwiach karteczke ” klucz pod wycieraczka.”Policjantow ukryć albo w przydroznych krzakach albo w nieoznakowanych pojazdach.To jedyne sensowne rozwiązanie w karaniu tych furmanów.

janek
janek
9 lat temu

a moze zamiast tych laserowych radarow odrazu kupili by jakies nowoczesne karabiny snajperskie po co mierzyc predkosc lepiej odrazu zastrzelic wszystkich co przekraczaja ta predkosc kolejny bat na kierowcow i niezly biznes panstwo totalitarne

Jano
Jano
9 lat temu

Fotoradary, radary i nieoznakowane radiowozy, tego mamy najwięcej w Polsce ale nowych dróg to jakoś nie widać.
Teraz będzie wielka bitwa pomiędzy producentami kto dostarczy tyle sprzętu bo w końcu to będzie „interes życia”