Policja interweniowała podczas meczu

KAŃCZUGA. Czterech najbardziej agresywnych kibiców zatrzymali policjanci podczas wczorajszego meczu IV ligi.

Wczoraj na stadionie w Kańczudze odbywał się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami MKS Kańczuga i MKS Orzeł Przeworsk. W sektorze kibiców drużyny gości znalazło się około 200 osób. Już w drodze na stadion zachowywali się prowokacyjnie, dążąc do konfrontacji z kibicami z Kańczugi.

Gdy po pięciu minutach od rozpoczęcia meczu, drużyna z Przeworska zdobyła bramkę, jej kibice zaczęli szarpać barierki uszkadzając wejście do sektoru. W tym czasie około 50 młodych ludzie wbiegło na płytę boiska, kierując się w stronę sektoru kibiców z Kańczugi. Sędzia zdecydował o przerwaniu meczu. Zdecydowane działanie policji doprowadziło do przywrócenia porządku. Zatrzymano czterech najbardziej agresywnych mężczyzn, mieszkańców Przeworska w wieku 16, 20 i 30 lat. Byli pijani, więc zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień.

Po zakończonym meczu, kibice przeworskiej drużyny krzycząc, rzucając plastikowymi butelkami próbowali wedrzeć się na płytę stadionu. Nie reagowali na wezwania do zachowania spokoju, dlatego konieczne było użycie gazu pieprzowego.

Policjanci ustalili tożsamość około 40 osób, które zakłóciły porządek publiczny. Odpowiedzą za wykroczenie, grozi im za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Nie wykluczone, ze konsekwencje poniosą też inne osoby, które zostaną zidentyfikowane na podstawie monitoringu.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments