Policja ostrzega. Uważajmy na domokrążców!

Fot. Policja

ROPCZYCE. Ropczycka policja apeluje o ostrożność i wzmocnioną czujność kiedy wpuszczamy do domów domokrążców zajmujących się handlem.

Prezentacja ich towarów może zakończyć się okradzeniem naszego mieszkania. Obecnie funkcjonariusze pracują nad sprawą kradzieży dokonanej na szkodę 73-letniej mieszkanki gminy Iwierzyce. W minioną sobotę rano kobieta wpuściła do swojego domu dwie osoby, prawdopodobnie narodowości romskiej. Mężczyzna i kobieta oferowali do sprzedania kolorową chustę oraz narzutę na łóżko.

Kiedy po kilkudziesięciu minutach opuścili mieszkanie okazało się, że wraz z nimi z domu znikła złota biżuteria i pieniądze. Policja prosi o ostrożność i rozwagę. Nie wpuszczajmy do domu nieznajomych osób. Jeżeli ktoś oferuje nam coś do kupienia, poprośmy o prezentację przed domem lub w drzwiach wejściowych. Jeżeli obce osoby kręcą się podejrzane po okolicy, policja prosi o telefon na numer alarmowy 997. Natomiast jeśli poruszają się samochodem, warto zapamiętać markę pojazdu, jego kolor i numery rejestracyjne.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments