Policja podziękowała za pomoc

Fot. Policja

RZESZÓW. Był sobotni wieczór. Zaczynała się trzecia doba pełnych niepokoju poszukiwań 13-letniej dziewczynki. Nastolatka wyszła ze szkoły dwa dni wcześniej i ślad po niej zaginał. Media publikowały komunikaty, prezentowały zdjęcia Pauliny, mimo to do Policji nie docierały żadne sygnały. Policjanci szukali dziecka wszędzie, praktycznie bez przerwy.

Do poszukiwań policjanci zaangażowali ratowników z psami ze STORAT-u, Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami. W sobotę przewodnicy psów po raz kolejny ruszyli w teren, przeszukiwali zachodnie dzielnice Rzeszowa.

Ratowników widział mieszkający w Rzeszowie Wojciech Machowicz. Był w ogrodzie u sąsiadów. Kilkadziesiąt minut później zwrócił uwagę na dziewczynkę w czarnej kurtce, która spacerowała ulicą. Skojarzył, że dziecko może być poszukiwaną dziewczynką. Wezwał Policję, sam poszedł za dzieckiem. Chwilę później zapytał ją, czy ma na imię Paulina. Dzieczynka potwierdziła.

Wczoraj Wojciech Machnowicz był gościem inspektora Zdzisława Stopczyka, Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Komendant podziękował panu Wojciechowi za przytomne działanie, za zaangażowanie. Wojciech Machnowicz odebrał okolicznościowy grawerton. Powiedział, że o poszukiwaniach dowiedział się z mediów, dlatego też wieczorem skojarzył widok ratowników z widokiem spacerującej ulicą dziewczynki.

Inspektor Stopczyk podziękował również przedstawicielom STORAT-u. Grawerton odebrał prezes stowarzyszenia Marcin Marek. Towarzyszyli mu Marta Gutowska, Jan Jarosiński i Tomasz Maciejewski. STORAT od lat wspiera Policję w poszukiwaniach zaginionych.

KWP/pb

do “Policja podziękowała za pomoc”

  1. adam

    znow sie STORAT nie popisal i za co te podziekowania?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.