Policja radzi jak nie dać się złodziejom

Gdy jesteśmy zabiegani, stajemy się łatwymi celami dla złodziei. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. O tych rzeczach pamiętaj, gdy wybierasz się na zakupy.

Świąteczna gorączka przygotowań to niestety czas dobry dla złodziei. Tłok w sklepach, na przystankach, dworcach czy w komunikacji publicznej to gratka dla amatorów cudzej własności. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przestrzegają przed kieszonkowcami i radzą, jak się nie dać okraść.

Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim pieniądze należy trzymać w wewnętrznej kieszeni kurtki lub płaszcza. Plecak czy torebkę powinno się nosić przed sobą i nie można spuszczać ich z oczu (nie kładziemy ich na podłodze lub ladzie – złodziejowi wystarczy nawet krótki moment, by nas okraść).

Nie chwal się pieniędzmi

Podczas wybierania gotówki z bankomatu ważne jest, aby zasłonić drugą ręką wpisywany przez nas kod PIN. Wybierać należy takie bankomaty, przy których jest światło, a jeśli zdecydujemy się pobrać większą gotówkę warto, by towarzyszył nam ktoś zaufany. Pod żadnym pozorem nie trzyma się numerów PIN razem z kartami do bankomatów!

- Nie demonstrujmy też zawartości portfela, gdy widzą to przypadkowe osoby. Nie trzymajmy też pieniędzy w jednym miejscu. Rozdzielmy je. W przypadku kradzieży nie stracimy całej gotówki – apeluje policja.

W autobusach lub pociągach należy wybierać miejsca w pobliżu znanych osób lub kierującego i unikać pustych przedziałów w pociągu. Klucze do mieszkania powinniśmy nosić w innym miejscu niż dokumenty.

en na podst. KWP

do “Policja radzi jak nie dać się złodziejom”

  1. Ryba

    Właśnie, a zwłaszcza tych z KWP. Tyle ich tam siedzi a złodzieja na oczy nie widzieli.

  2. Zenu

    ja radze policji, żeby sie wzięła za pilnowanie porządku a nie doradztwo!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.