Policja szuka świadków korupcji

Jeżeli osoby, które zdobyły prawo jazdy dzięki wręczeniu łapówki, zgłoszą ten fakt teraz, nie poniosą żadnych konsekwencji prawnych. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Uruchomiono specjalną infolinię dla osób posiadających wiedzę o procederze korupcji w WORD.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu prowadzą śledztwo w sprawie korupcji w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze ustalają dalszych świadków przestępstwa.

– Jak dotąd ustalono, szereg osób zdających egzamin na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu mogło wręczać łapówki osobom pośredniczącym w załatwieniu pomyślnego zaliczenia egzaminu – informuje nadkom. Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej Policji.

Policja informuje, że osoby, które wręczyły lub obiecały wręczyć korzyść majątkową podlegają karze za przestępstwo określone w art. 229 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

– Mogą oni jednak skorzystać z przywileju uniknięcia odpowiedzialności karnej pod warunkiem, że wręczona przez nich korzyść majątkowa lub obietnica wręczenia korzyści majątkowej została przyjęta i powiadomią policję lub prokuraturę o takim zdarzeniu zanim powyższe instytucje ujawnią okoliczności przestępstwa. Przywilej niepodlegania karze oznacza zaniechanie prowadzenia postępowania karnego przeciwko osobom, które z tego przywileju skorzystają – wyjaśnia pani rzecznik.

Wszystkie osoby, które wręczały korzyść majątkową lub obiecały ją wręczyć proszone są o dobrowolne zgłaszanie się w celu złożenia zeznań do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, ul. 1 Maja 2,  pokój 406, tel. 15 851 34 32 lub do Prokuratury Okręgowej V Wydział Śledczy w Tarnobrzegu, ul. Konstytucji 3 Maja 29, pokój 002, tel. 822 81 24.

Dla tych osób została również uruchomiona infolinia pod numerem 851 35 48, na który można anonimowo przekazywać informacje dotyczące procederu korupcyjnego Wojewódzkim w Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o