Policja też zyskała dostęp do ZIP-a

Wśród logujących się do ZIP-a był Andrzej Sabik, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie ds. prewencji. Fot. Marek Jakubowicz
Wśród logujących się do ZIP-a był Andrzej Sabik, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie ds. prewencji. Fot. Marek Jakubowicz

RZESZÓW. O dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, umożliwiającego wgląd w przebieg swojego leczenia zadbali też policjanci.

Dzięki ZIP-owi pacjent zyskuje dostęp do pełnej informacji na temat swojego leczenia. Może sprawdzić przez Internet, z jakich świadczeń korzystał, gdzie były udzielane i jaki był ich koszt.

ZIP ma także dodatkowe funkcje, takie jak ocena świadczeniodawcy. Ponadto można w nim sprawdzić uprawnienia do świadczeń, informacje o zrealizowanych receptach refundowanych, kosztach leków, długości kolejek oczekujących do lekarzy, a także deklarację do lekarza rodzinnego lub stopnia realizacji wniosków ortopedycznych czy leczenia uzdrowiskowego.

am

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Janekgrzesiek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
grzesiek
Gość
grzesiek

kolejny bat na lekarzy. chodzi o to aby obywatel sam dobrowolnie donosił do stosownych organów o ew. naduzyciach ze strony niektórych ZOZów. Widocznie przerosniety aparat kontroli Panstwa nad obywatelem nie radzi sobie kontrolowac kazda dziedzine jego zycia.

Ja nie bede donosił, chociaz bede widzial cos podejrzanego w ZIPie – bo to nie moja brożka tylko odpowiednich organów do tego powolanych

Janek
Gość
Janek

Ja chcę wiedzieć co lekarz wpisuje podczas mojej wizyty i za co bierze pieniądze. I jak tylko zobaczę, że wpisał świadczenie, którego nie miałem to od razu zgłaszam to do mojego OW NFZ. Bo to są moje pieniądze i mam obowiązek pilnowania co się z nimi dzieje.