Policja zatrzymała seryjnego włamywacza!

Przedmioty, które służyły do przestępczych procederów. Fot. Policja

KROSNO. Ma na sumieniu co najmniej 25 przestępstw – włamań i kradzieży.

25-letni mężczyzna z gminy Rymanów okradał automaty do gier, a także włamywał się do szkół. Jak oszacowali policjanci, łupem 25-latka padło w sumie około 60 tysięcy złotych! Seryjny włamywacz został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Może spędzić za kratkami nawet 10 lat.

Mundurowi tą sprawą zajmowali się od grudnia ubiegłego roku. – Ustalili, że 25-latek z gm. Rymanów dokonał szeregu włamań do lokali z automatami do gier zręcznościowych na terenie powiatu krośnieńskiego, sanockiego i brzozowskiego. Za pomocą narzędzi wyłamywał podajnik monet w automatach i wyjmował pieniądze. Włamywał się także do szkół. Kradł gotówkę zabezpieczoną w szafach w pomieszczeniach dyrekcji w szkołach w Dukli i Rymanowie – relacjonuje Beata Winiarska, oficer prasowy krośnieńskiej policji.

Działał sam, interesowała go kasa
Policjanci udowodnili podejrzanemu łącznie 25 czynów – włamań i kradzieży oraz usiłowań włamań do aptek, szkół, sklepów spożywczych. Czynów tych mężczyzna dopuścił się w okresie od października 2012 roku do połowy lutego. 25-latek działał sam. Wchodził do budynków przez okna, które wyważał łomem. Jego łupem padała gotówka.

Policjanci zabezpieczyli samochód, którym przemieszczał się 25-latek. – W aucie ujawniono łomy, gaz łzawiący, kominiarkę, rękawiczki, latarkę, nożyce do cięcia metalu. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanego funkcjonariusze znaleźli pistolet gazowy. Policjanci zabezpieczyli również obuwie mężczyzny, którego wzór podeszwy był identyczny, jak ślady obuwia zabezpieczone na miejscach włamań – informuje Beata Winiarska.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Aresztowany na 3 miesiące
Decyzją Sądu Rejonowego w Krośnie 25-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.  Jak zaznaczają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy. Policja sprawdza, czy mężczyzna nie dopuścił się jeszcze innych przestępstw. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Krośnie.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o