Policja zlikwidowała nielegalne arsenały

DĘBICA. Karabin maszynowy, granat przeciwpancerny, bomba lotnicza, trotyl, kilkadziesiąt naboi – takie przedmioty przechowywało trzech mężczyzn z okolic Dębicy.

Na trop ludzi zajmujących się militariami wpadli policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Ustalili, że trzej mężczyźni z okolic Dębicy przechowują w domach niemałe kolekcje broni i amunicji. Część broni jest sprawna i gotowa do użycia.
We wtorek rano policjanci równocześnie weszli do trzech domów. Znaleźli karabin maszynowy, pistolet, rewolwery, bombę lotniczą, granat przeciwpancerny, sporo części broni takich jak lufy czy zamki, kilkadziesiąt naboi rozmaitych kalibrów i rodzajów, granaty ćwiczebne i kostkę trotylu.

Dwóch z trójki podejrzewanych policjanci zatrzymali, trzeci, ze względu na chorobę, pozostał na wolności. Podejrzani to 50-letni Leszek M., 32-letni Maciej O. (mieszkają w powiecie dębickim) i 55-letni Roman O. (powiat ropczycko-sędziszowski). Prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory oraz przedstawił im zarzuty handlu i nielegalnego posiadania broni i amunicji. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzają gdzie podejrzani kupowali broń i czy nią nie handlowali. Wiadomo, że kolekcja jednego z nich to efekt zainteresowań nieżyjącego już ojca. Podejrzany po śmierci przejął ten zbiór.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments