Policjanci CBŚ rozbili grupę handlarzy ludźmi

Fot. Archiwum

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie na przestrzeni ostatnich kilku lat zarobili ok. 5,5 miliona złotych. Źródłem ich nielegalnych dochodów był handel ludźmi i prostytucja. Wszyscy byli związani z działającą pod Tarnowem agencją towarzyską.

Kilka dni temu policjanci rzeszowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego rozpoczęli realizację sprawy handlu ludźmi i czerpania korzyści z prostytucji. O tej samej porze ekipy policjantów, wspierane przez funkcjonariuszy grupy realizacyjnej, weszły do kilku mieszkań w Tarnowie i do domu, w którym działała agencja towarzyska.

Policjanci zatrzymali sześć osób – trzy kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 34 do 43 lat. Osoby te związane były z działalnością gospodarczą prowadzoną przez 42-letnią tarnowiankę. Pod przykrywką legalnej działalności prowadziła agencję towarzyską.

Policjanci przeszukali pomieszczenia agencji i mieszkania zatrzymanych. Zabezpieczyli szereg dowodów świadczących o przestępczej działalności podejrzanych.

W latach 2002 – 2012 w Tarnowie i okolicach funkcjonowała agencja towarzyska. Częścią działalności zatrzymanych było również organizowanie usług seksualnych na telefon, w wynajętych mieszkaniach. Zatrzymani czerpali z tego tytułu stałe i znaczne korzyści majątkowe.

Na poczet kar, jakie grożą podejrzanym, policjanci i prokurator zabezpieczyli ich mienie warte w sumie ok. miliona złotych.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu ludźmi oraz czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu (grożą za to kary do 5 lat pozbawienia wolności). Dwoje spośród nich odpowie za założenie i kierowanie grupą przestępczą (grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności).

Wszystkich zatrzymanych Sąd Rejonowy w Tarnowie, na wniosek prokuratury, tymczasowo aresztował na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywane są kolejne zatrzymania.

pad/KWP

do “Policjanci CBŚ rozbili grupę handlarzy ludźmi”

  1. ROMAN

    to nic nowego chandel ludżmi był – jest na całym świecie [ jako bardzo dochodowy po - handlu bronią- narkotykami- lekarstwami] i będzie a jak od czasu do czasu kogoś capną – no w końcu za coś biorą kasę nie ? ale łapią zawsze płótki – za chwilę to samo.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.