Policjanci CBŚ rozbili grupę handlarzy narkotyków

Fot. KWP Rzeszów

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili grupę przestępczą, której członkowie wprowadzali do obrotu spore ilości narkotyków. Zatrzymano 14 osób.

Nad sprawą policjanci CBŚ pracowali od początku tego roku. Do pierwszych zatrzymań doszło we wrześniu. Wtedy w ręce funkcjonariuszy wpadło 5 osób, przy których znaleziono ponad 37 kilogramów syntetycznego narkotyku o czarnorynkowej wartości około 2.960.000 zł oraz pieniądze pochodzące z handlu narkotykami w kwocie 70.000 euro i 16.000 zł.

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy pozwalający na zatrzymanie kolejnych osób mających związek ze sprawą. Do tej pory w sprawie śledczy przedstawili zarzuty 19 osobom, wobec 9 osób zastosowano najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a 11 osób jest dozorem policyjnym.

Zatrzymane osoby to mężczyźni i kobiety w wieku od 19 do 50 lat. W przeszłości niektórzy byli już notowani za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa kryminalne. Zatrzymanym Prokuratorzy Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Gliwicach przedstawili zarzuty ich przemytu, posiadania i wprowadzanie do obrotu.

Grupa działała na terenie województw: śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

pad, KWP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JUREK
JUREK
9 lat temu

Dobre. Bardzo dobre. tak trzymać.