Policjanci dostaną nowoczesny sprzęt

Na wiosnę przyszłego roku policjanci będą strzec bezpieczeństwa na wodach pływając taką łodzią motorową. Fot. Policja

PODKARPACIE. Kilkadziesiąt nowych radiowozów plus łódź motorowa: to najnowsze nabytki policjantów z Podkarpacia.

Niedawno Super Nowości pisały o tym, że podkarpaccy policjanci nie dostaną nowych, prosto “spod igły’, radiowozów marki Kia Ceed, które otrzymają funkcjonariusze praktycznie z całej Polski. Popularne “kijanki” to jednak nic w porównaniu z tym, co otrzymają policjanci z naszego regionu w grudniu. W sumie trafi do nas kilkadziesiąt radiowozów, a w Zaczerniu stoi nowiutka łódź motorowa, której wodowanie przewidziano na wiosnę przyszłego roku.

Na początek trafią na Podkarpacie dwa samochody marki Nissan Pathfinder, które otrzymają policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Kolejne radiowozy to 21 samochodów marki opel astra, które trafią po jednym do czterech komend miejskich i siedemnastu powiatowych. Zarówno nissany, jak i ople będą radiowozami nieoznakowanymi.

Specjalistyczny sprzęt dla Krosna
To nie koniec nowości, bo krośnieńska drogówka otrzyma specjalistyczny pojazd APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego marki Fiat Ducato. Samochód wyposażony jest m.in. w komputer przenośny wraz z urządzeniem wielofunkcyjnym oraz specjalistycznym oprogramowaniem umożliwiającym między innymi sporządzanie dokumentacji kolizji i wypadków, zestaw znaków drogowych, przyrząd do badania skuteczności hamowania, czy parawany do zabezpieczania miejsca zdarzenia. Pojazd umożliwi zabezpieczenie miejsca zdarzenia i sprawne podjęcie czynności służbowych w miejscu wypadku lub katastrofy.

Marszałek dorzucił połowę kasy
- Policjanci dostali także łódź typu Parker 650 – mówi komisarz Paweł Międlar, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Jest niezwykle wyposażona, bardzo szybka, ponad sześciometrowa. Przeznaczona na głębokie akweny. Obecnie czeka na wodowanie w magazynach oddziałów prewencji w Zaczerniu. Na wiosnę trafi do policjantów patrolujących Jezioro Solińskie.

Zarówno łódź motorowa jak i APRD dla krośnieńskich policjantów zostały kupione dzięki środkom Komendy Głównej Policji. Z kolei 21 opli oraz 2 nissany zostały sfinansowane tylko w połowie przez KGP. Drugą połowę pieniędzy dołożył marszałek Mirosław Karapyta. – Za co policjanci z Podkarpacia są bardzo wdzięczni panu marszałkowi – dodaje komisarz Międlar.

Grzegorz Anton

do “Policjanci dostaną nowoczesny sprzęt”

  1. Kasia

    Po czym ta morska łódź będzie pływała po wyschniętym Wisłoku

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.