Policjanci grali w piłkę… czapką policyjną z orzełkiem?

Dziennikarz Super Nowości przekazuje komisarzowi Pawłowi Międlarowi policyjną czapkę, którą mięli skopać funkcjonariusze. Fot. Wit Hadło

NIEBYLEC. – To tak jakby skopali i podeptali Polskę, tak to odebrałam – mówi nasza Czytelniczka.

Z nasza redakcją skontaktowała się kobieta, mieszkanka Lutczy, która przyniosła nam… czapkę policyjną. – Policjanci grali nią w piłkę przed posterunkiem policji, a później podniosłam ją z ziemi i zabrałam do domu, bo to skandal, żeby tak traktować orzełka naszytego na czapkę. Dla mnie ten orzełek to świętość – mówi prosząca o anonimowość kobieta. Policjanci przyznają w rozmowie z nami, że z taką sytuacją nie mieli nigdy do czynienia.

Ta bulwersująca sytuacja miała mieć miejsce jeszcze w sierpniu. Nasza Czytelniczka przyjechała do Niebylca na cmentarz. – Przechodząc obok posterunku policji zauważyłam dwóch młodych, wysokich policjantów, ubranych bodajże w te ich nowe mundury – opowiada kobieta. – Ciekawość moją wzbudził fakt, że coś kopali jak piłkę między sobą. Gdy się przyjrzałam, okazało się, że to czapka policyjna z orzełkiem. Nie miałam odwagi im zwrócić uwagę – dodaje.

Orzełek jak różaniec, a oni go skopali
Jakiś czas później kobieta wracała tą samą drogą co wcześniej na przystanek i nikogo przy posterunku nie było, ale leżała skopana czapka policyjna. – Podniosłam ją i wzięłam do domu, bo to hańba, żeby orzełek leżał na ziemi – relacjonuje.

Kobieta już w domu położyła czapkę i o sprawie zapomniała. Niedawno jednak nasza Czytelniczka sprzątała dom i znalazła tę czapkę. – Zadzwoniłam na policję pytając dyżurnego co mam z nią zrobić. Powiedział mi, żebym zaniosła na posterunek, ale odpowiedziałam, że nie oddam jej policjantom, którzy ją kopali. Powiedział mi wtedy, żebym odesłała pocztą – mówi. – Nie będę wydawać pieniędzy na paczkę – dopowiada. Nasza Czytelniczka twierdzi, że traktuje orzełka jak rzecz świętą, jak różaniec i nie może pojąć, jak funkcjonariusze mogli tak postąpić.

Wstyd na całą Polskę
Sprawą zainteresowaliśmy wydział kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, czapkę zaś przekazaliśmy na ręce komisarza Pawła Międlara, rzecznika prasowego Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. – Oczywiście natychmiast zajmiemy się tą bulwersująca sprawą i będziemy szukać osób za to odpowiedzialnych. Jeżeli potwierdzą się te zarzuty, to mogę powiedzieć, że to co najmniej nieetyczne zachowanie – wyjaśnia kom. Międlar. Jeżeli uda się odszukać policjantów odpowiedzialnych za znieważenie godła, to mogą oni zgodnie z kodeksem karnym trafić nawet na rok do więzienia. Od jednego z oficerów policji usłyszeliśmy: – To wstyd na całą Polskę.

***
Jeśli rzeczywiście taka sprawa miała miejsce i sprawcy tego haniebnego czynu zostaną ustaleni, to powinni oni być wylani z policji na zbity pysk, za nieposzanowanie państwowego godła. Co jak co, ale po funkcjonariuszach w kwestiach poszanowania symboli państwa oczekuje się więcej niż od cywilów.

Grzegorz Anton

do “Policjanci grali w piłkę… czapką policyjną z orzełkiem?”

 1. młody

  POlicja znowu zatrudnia sskretyniałych debil dla ,których Polskosc to nienormalonsc tak jak dla naszego Premiera.

 2. ANDRZEJ

  MAM PYTANIE JEŚLI POLICJANT W SWOIM POKOJU ZAMIAST PLASTIKOWEGO KOSZA NA ŚMIECI UŻYWA WIADERKO PO FARBIE Z NAPISEM ŚNIEŻKA TO CZY ŁAMIE USTAWĘ O PSEUDOREKLAMIE ?????? TEN ŚMIESZNY WIDOCZEK WIDZIAŁEM W GRUDNIU 2012R. W BYŁYM MIEŚCIE WOJEWÓDZKIM

 3. jeszcze normalny

  NIESTETY POLICJA SCHODZI NA … PRZYKŁAD Z PRZED 2 LAT. WŁAŚCICIEL JEDNEGO Z SALONÓW UŻYWAŁ NIELEGALNIE TAŚM Z NAPISEM POLICJA, TAŚMY UŻYWAŁ PODCZAS REMONTU SALONU, ALE ZAGRODZIŁ PRZY OKAZJI MIEJSKI PARKING, DOSTAŁ W KOŃCU 100 ZŁ MANDAT , NAJBARDZIEJ KOMPROMITUJĄCE BYŁO TŁUMACZENIE POLICJANTA MAJĄCEGO NA PAGONIE 4 GWIAZDKI. TWIERDZIŁ ŻE DOSZŁO BY DO WYKROCZENIA GDYBY PRZY NAPISIE POLICJA WIDNIAŁ ORZEŁEK A PONIEWAŻ ORZEŁKA NIE BYŁO TO JEGO ZDANIEM ŻADNEGO WYKROCZENIA NIE BYŁO !!!!!!!! PYTAM SIĘ ZA CO DOSTAŁ 4 GWIAZDKI. WYDARZENIE NIE MIAŁO MIEJSCA W RZESZOWIE

 4. zet

  Skąd u pani ta czapka?

 5. Niebylec 2

  Jak czapka znalazla sie u tej Pani to oznacza iz musialo sie cos stac. Potraktowanie czapki tak to jest obraza munduru Polskiego, a po 2 to my wszyscy pracujemy na ich mundury. Po 2 w niebylcu jest 3 policjantow na krzyz, na 100 % to nie komendant poniewaz jest to osoba poważna wiec zostalo 2 wiec do czego tu dochodzic??

 6. ekar

  A co na to wszystko powie Brzeszczot?

 7. Andrzej

  Obywatel Ty się człowieku lecz, najlepiej na nogi albo hemoroidy bo z mózgiem u Ciebie krucho

 8. Leszek

  Tak na marginesie, jesli to o tę czapkę chodzi na foto, to Pani buja w obłokach. Do nowego munduru-granatowego jest przewidziana granatowa czapka. Skoro Pani twierdzi, że :”..dwaj wysocy mężczyźni mieli na sobie te chyba nowe mundury…” to ja się zastanawiam, czy ona wie jak wyglada obecny wrór umundurowania policyjnego. Tak dla pewności czytających policjanci mają granatowe mundury. Jednak odnosze wrażenie, że to mogli być policjanci z polskiego serialu, który ta pani zapewne ogląda. Nie wierzę , że taka sytuacja mogła mieć miejsce.

  Pozdrawiam wszystkich Policjantów i Forumowiczów

  • Grzegorz Anton

   A kto powiedział, że mieli kopać czapkę swoją, czy od nowego munduru? Według relacji tej Pani byli ubrani w nowe mundury, ale kopali czapkę widoczną na zdjęciu, czyli od poprzedniej wersji.

 9. Gunter

  A co Niebylec jeśli okaże się prawdą co mówi ta kobieta?

 10. obywatel

  Bydło a nie Policja,zwolnic sk…nów i na zbity pysk na bruk,

  • grzegorz

   a „obywatel” się przyjmie za nich i będzie wzorem do naśladowania. będzie wszystkich pouczał nie będzie wypisywał mandatów i z wszystkimi przestępcami będzie na ty…. ZŁOTY CZŁOWIEK z pana „obywatel”-u

 11. Qaczek

  1) Czapka na zdjęciu, tak ostentacyjnie przekazywana przez dziennikarza, jest nieużywana jako element umundurowania od co najmniej 3 lat… 2) Wszyscy, którzy uważają, że Policja za dużo zarabia, niech sami się wezmą za tę robotę i dopiero coś powiedzą. Pieniądze nie są adekwatne do zajęcia. Jakby któryś musiał poszarpać się z pijakami, chuliganami, albo wejść na „domówkę”, to by się zesrał… 3) Poniżanie Godła Narodowego – ktoś już napisał wyżej, że każdy kto źle powie na jakąkolwiek służbę mundurową, gdzie elementem ubioru jest Orzełek – wp**rdol i do lochu – za znieważenie Godła lub pełnionej funkcji. 4) Jak Wam nie pasuje Policja, która jest od tego, żeby Wam pomagać w ramach obowiązujących przepisów, wyjedźcie w p***u na pustkowie, dajcie żyć innym…

 12. goga

  myśle że to bardzo prawdopodobne i jest to prawda policjanci czesto lubią sie różnie zabawiac jak dzieci a nie odpowiedzialni ludzie pełniący swoja funkcje

 13. kuj

  HWDP wszystkim zielonym, czerwonym, mocherowym i różowym świnkom….

 14. Hermenegilda

  Orzełek był z gołą głową, a nie w bereciku.

 15. PAOLO

  MOCHER SIĘ ZBULWERSOWAŁ zajmij się szydełkowaniem a nie teoriami spisku
  Do kretyna o nicku „roman” dlatego dostajecie 20-30 zł. bo rząd w ten sposób kontroluje wpływy na radio ma ryja żebyście za dużo nie dawali albo żebyście nie sponsorowali księdzu zakupu nowego auta. Dlatego wurwa dostajesz 20-30 zł. a nie jak policjanci po 6 latach bez podwyżek 300 brutto. więc sobie policz 300-18%=246/6=41zł. taka wurwa zajebista podwyszkę dostali więc nie siej fermentu i weź się do roboty będziesz miał więcej. Najwięcej sapią ci co biorą kasę pod stołem a z wypłaty na konto wpada z najniższej krajowej , i po kilku latach się budzi z ręką w nocniku bo ma 600 zł. emerytury i k**rwa wszystkim do okoła chce zabierać i wszystkim zazdrości jak to mają zajebiście a on taki biedaczek.

  • grzegorz

   podpisuje się pod tym obiema rękami tez miałem napisać do pana romana ale zawarłeś tu wszystko co chciałem poruszyć :) Pozdro

 16. franek

  większo,sc policjantów ma tą służbę gdzieś,każdy udaje, że pracuje a wszystko przez lata ich złego traktowania i wyzysku.Teraz każdy pracuje dla pieniędzy.Etyka i moralność wyniszczyli przełożeni których mianowali na te stanowiska koledzy od wódki ze średnim wykształceniem.Po 1 stycznia 2013 wogóle nie bedzie juz chętnych do tego bagna,a jak juz bedą to nie tylko czapki bedą kopać………….

 17. zet

  Jeśli to prawda a może być to żaden problem którzy ,na posterunku w tym czasie pracowało 4 policjantów. Kierownik śr. wzrostu drugi urlop zostaje dwóch?

 18. mła

  tragedia niesamowita .. znieważenie orła na czapce policyjnej … ja myślę policjantów ukarac y ca ich z całą surowością …. ale skoro obowiązuje w społeczeństwie zasada równości społecznej żądam takiej samej kary dla wszystkich osób które w ten sposób potraktują osoby Które posiadają tego samego Orła na dystynkcjach , osoby na manifestacjach które rzucają do policji kamieniami , osoby które obrzucają funkcjonariuszy epitetami przy każdej okazji wszystkich tych którzy tak samo poniewierają ten symbol … wiekszosc Obywateli bulwersuje gdy policja jest atakowana w różny sposób a tak na prawde czym ten atak różni się od kopania czapki policyjnej ?

 19. pała

  A jak w Sochaczewie przez kilka tygodni nie było papieru toaletowego we wszystkich łazienkach to….. nie mając innego wyjścia użyłem wezwania…..Po chwili zorientowałem się że na pieczątce był orzełek!Nie mogłem się przemóc i ….nacisnąłem spłuczkę bardzo żałuję…A swoją drogą czemu ja nie znajduję czapki wartej 50 zeta? Konfort grania nią jak piłką ( super się odbija! ) jest na pewno niezrównany i zaraz spróbuję ze świeżą skarpetą!

 20. CEZARY

  kutwa szacun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dla zgłaszającej szkoda że czego innego nie widziała

 21. o kude

  widziałem kiedyś jak młodzi chłopcy grali w piłkę a na tej piłce były barwy biało-czerwone z orzełkiem. czułem się wtedy tak jak by Ci chłopcy kopali Polskę,,, do dziś mam to przed oczyma,,,trauma

 22. lol

  jak KRAJ I RZĄDZĄCY traktują POLICJĘ tak ONA ich …..

 23. Jarek

  I oczywiście wszyscy łyknęli ten temat jak trotyl gmyzowy. Wystarczy troszeczkę pomyśleć i poszukać czy ta pani czasem nie była kilka dni wcześniej ukarana mandatem przez dwóch młodych i wysokich policjantów. W różne rzeczy mogę uwierzyć ale to już naprawdę przegięcie.

 24. muhomoreg

  Poruszyła mnie historia tej pani czytajac ja czulem sie jakbym czytal scenariusz bardzo strasznego horroru Juz wiem co pani przezyla A co na to ociec dyrektor

 25. qwerty

  Co za bzdura !

 26. Ambroży

  „Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego przesłał na ręce Komendanta Głównego Policji podziękowania za umożliwienie przedstawicielom BBN obecności w Centrum Operacyjnym KGP podczas koordynacji zabezpieczania obchodów Święta Niepodległości, dzięki czemu Prezydent RP był na bieżąco informowany o szczegółach zabezpieczenia uroczystości. – taka informacja widnieje na stronie policja.pl
  11 listopada przeszły przez Warszawę cztery Marsze, z których dwa miały istotne znaczenie – marsz obozu rządzącego, zwany Prezydenckim oraz marsz obywatelski, czyli Marsz Niepodległości.
  W czasie, gdy prezydent z orszakiem, na koszt podatników, przechadzał się Traktem Królewskim, jego przedstawiciel nadzorował „koordynację zabezpieczania obchodów Święta Niepodległości” przed wrogim elementem. Prezydent RP był na bieżąco informowany o działaniach policji. I nie łudźmy się, że chodziło tylko o zabezpieczenie marszu prezydenckiego. Z pisma Kozieja wynika, że prezydent miał wgląd we wszystkie działania, w tym również te dotyczące Marszu Niepodległości.
  Obecność przedstawiciela prezydenta niewątpliwie wywierała presję na dowodzących pacyfikacją kontrprezydenckiego Marszu Niepodległości. Uważam, że to skandal. Nie do pomyślenia w państwie demokratycznym. Nie muszę chyba dodawać, co by się działo, gdyby taka sytuacja zdarzyła się za czasów, gdy rządził PiS.
  A to pismo z podzękowaniem od Stanisława Kozieja do nadinsp. Marka Działoszyńskiego, Komendanta Głównego Policji” źródło : niezależna.pl

 27. tom

  tylko,że ta czapka to nie jest od nowego munduru to raz, no i gratuluje babci refleksu , z takimi predyspozycjami sama by mogła wstąpić np do AT:) zabrać czapkę 2 policjantom ,po prostu szacun .

 28. roman

  Haratać w gałę i mieć resztę głęboko gdzieś można jak nam przykład dają. Kwestia czapki ? No cóż, jakość i wygląd mundurów zakupionych za grube miliony est adekwatna do ich przeznaczenia, niektórzy nazywają je ubraniem listonosza nie ubliżając pocztowcom. A poza tym czy ktoś tu nie zajmuje sie bzdurami ? Może pogadajmy o wazniejszych informacjach np Audi A8 za 800 000 zł KGP

 29. ZB

  Wiem,że obecnie w policji pracują przypadkowi ludzie.Ale z tą czapką, po tak dlugim okresie to, cos.. …..

 30. zomol

  Kopanie czapki przez policjantów to „tak jakby kopali Polske” a jak na miescie leca KU**Y na policje, je**c policje, jazda z kur**&*i wykrzykiwana przez cale pokolenie JP…!! Jak na miescie policjant podchodzi to grupy mlodziezy i slyszy „po co sie ku**a przypi***lasz, zjezdzaj psie je**y” to sądy polskie nie widza w tym zniewazenia policjatna. To po co afere z czapka robić !!

 31. josef

  Poprostu chłopaki haratnęli sobie w gałę tak jak pan premier i tyle – a co nie wolno.

 32. janka

  Jasne skopali czapkę i zostawili , żeby ta Pani sobie podeszła i ją wzięła jakby nigdy nic….. Co za bzdura . I dopiero teraz po 3 miesiącach przyszła z tym do Super Nowości ha ha ha….a może Panią trzeba zbadać testem na prawdomówność…zanim się z bzdury zrobi aferę ???

 33. Ambroży

  Ja zaś na zapisie filmowym w dniu Niepodległości tego roku w czasie zbiórki oddziałów prewencyjnych na pytanie jakiegoś dziennikarza po co tu się rozstawiaja skoro z tego miejsca ma za chwile ruszyć marsz : odparł: ” przyjechaliśmy się tu pobawić!!!!”

 34. lola

  a ja widzialalm jak straznik miejski z rzeszowa jadl banany wbiedronce z orzełkiem na głowie-bo taki był głodny !

 35. wikus

  „Akcja policji przeprowadzona została PERFEKCYJNIE”….

  • kej

   Jak mozna grac w pilke bez pilki? Poprosu kopali czapke… Moze to jakis lewacki prowokator przebieraniec.

  • roman

   wuje złamane dostali po 300 PLN podwyżki na policyjny łep
   a rencista i emeryt dostana po 20 – 30 zł ….

   • cywil

    a powinni dostać po 500 zł podwyżki co najmniej, dla mnie to wiocha, że polski policjant zarabia 3000 zł , a niemiecki 3000 euro, czyli 4krotnie więcej.

   • Andrzej

    mister Roman, policjanci mieli zamrożone podwyżki inflacyjne przez 4 ostatnie lata a renciści i emeryci podwyżki rewaloryzacyjne mieli cały czas. Jestem policjantem i jestem y tego dumny i wstyd mi za tych dwóch idiotów ale nie pisz pan bzdur, i nie oczerniaj pan uczciwie pracujących funkcjonariuszy. Pozdrawiam

    • Martyna

     Emeruturę będziesz pan miał znacznie większą niż większość biednych schorowanych ludzi teraz , więc nigdy ich nie zrozumiesz. Poza tym pujdziesz pan znacznie wcześniej na emeryturę niż znaczna większość , więc nie nażekaj.

   • pelzako

    nie podwyżkę tylko równoważnik inflacyjny który był wstrzymany przez 3 lata,oddali to co zabrali a wszędzie trąbią o podwyżkach.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.