Policjanci na koniach będą gonić przestępców

W Podkarpackiej Policji służy 5 koni – Winston, Larosan, Empres, Rewal i Gonzo. Fot. KWP

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa będą musieli przyzwyczaić się do niecodziennego widoku jakim są konne patrole policyjne.

We wtorek rozpoczęły się patrole Zespołu Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Funkcjonariusze na koniach mają kontrolować głównie rzeszowskie bulwary, żwirownię i tereny zielone.

W Policji nie może jednak służyć każdy koń. Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów, czy głośne zachowanie tłumu.

en

do “Policjanci na koniach będą gonić przestępców”

 1. dd

  Prosze Panstawa! powinnismy sie cieszyc na taka inicjatywe patrolowania naszego miasta, zamiast narzekac! Jakos w wielkich miastach w Anglii czy Niemczech nikt nie narzeka! Wiele takich patroli poza naszym krajem widzialam, a i narzekania tez nie, tylko same pozytywy. Czy uwazaja Panstwo, ze konno nie da sie lapac bandytow? prosze sobie poszperac w necie, jest mnostwo na to dowodow!

 2. roman

  policjanci będą sobie urządzac konne wycieczki a kto będzie łapał przestepców ????

  kto ma łapać bandytów – ja sie pytam ?? !! :o:

 3. gość

  takie absurdy tylko w rzeszowie, zamiast koni to może zajaćsię noramlnymi patrolami, aby bandy dresiarzy miały jakiś respekt

 4. stach

  Ciekawe kto będzie sprzątał po koniach na chodniku przy ul.Kwiatkowskiego leżą ich odchody.

 5. Robert

  A czy te konie będą wyposażone w wideo rejstratory prędkości ?

 6. brantner

  Ja nie widziałem jeszcze właściciela psa sprzątającego po swoim pupilu

 7. Borjan

  policjanci ,którzy patroluja deptaki czy inne tereny zielone niech sprzątaja po swoich koniach !!! W rejonie przejścia koło zapory kilka dni temu z obu stron było ufajdane i wypoczywający rzeszowianie musieli omijac te konne niespodzianki leżące na deptaku .Podobnie było w dwa tygodnie temu niedziele podczas derbów z buczokami też policjanci nie zwracali uwagi na to co „robią ” ich konie….Nieładnie …A końskie kupy sa dużo większe niz psie ….Straż miejska ma tu pole do popisu

 8. Pablo74

  A funkcjonariusze będą sprzątać po koniach??? Czy należy się spodziewać, że na środku deptaku będzie „nasrane” przez konia policyjnego? Panowie/Panie policjanci powinni mieć przy sobie zawsze woreczki, tak jak właściciele psów.

 9. Kucyk

  …i bardzo dobrze!…..tylko o konie proszę mi dbać!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.