Policjanci na koniach będą gonić przestępców

W Podkarpackiej Policji służy 5 koni – Winston, Larosan, Empres, Rewal i Gonzo. Fot. KWP

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa będą musieli przyzwyczaić się do niecodziennego widoku jakim są konne patrole policyjne.

We wtorek rozpoczęły się patrole Zespołu Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Funkcjonariusze na koniach mają kontrolować głównie rzeszowskie bulwary, żwirownię i tereny zielone.

W Policji nie może jednak służyć każdy koń. Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów, czy głośne zachowanie tłumu.

en

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dd
dd
8 lat temu

Prosze Panstawa! powinnismy sie cieszyc na taka inicjatywe patrolowania naszego miasta, zamiast narzekac! Jakos w wielkich miastach w Anglii czy Niemczech nikt nie narzeka! Wiele takich patroli poza naszym krajem widzialam, a i narzekania tez nie, tylko same pozytywy. Czy uwazaja Panstwo, ze konno nie da sie lapac bandytow? prosze sobie poszperac w necie, jest mnostwo na to dowodow!

roman
roman
8 lat temu

policjanci będą sobie urządzac konne wycieczki a kto będzie łapał przestepców ????

kto ma łapać bandytów – ja sie pytam ?? !! :o:

gość
gość
8 lat temu

takie absurdy tylko w rzeszowie, zamiast koni to może zajaćsię noramlnymi patrolami, aby bandy dresiarzy miały jakiś respekt

stach
stach
8 lat temu

Ciekawe kto będzie sprzątał po koniach na chodniku przy ul.Kwiatkowskiego leżą ich odchody.

Robert
Robert
8 lat temu

A czy te konie będą wyposażone w wideo rejstratory prędkości ?

brantner
brantner
8 lat temu

Ja nie widziałem jeszcze właściciela psa sprzątającego po swoim pupilu

Borjan
Borjan
8 lat temu

policjanci ,którzy patroluja deptaki czy inne tereny zielone niech sprzątaja po swoich koniach !!! W rejonie przejścia koło zapory kilka dni temu z obu stron było ufajdane i wypoczywający rzeszowianie musieli omijac te konne niespodzianki leżące na deptaku .Podobnie było w dwa tygodnie temu niedziele podczas derbów z buczokami też policjanci nie zwracali uwagi na to co „robią ” ich konie….Nieładnie …A końskie kupy sa dużo większe niz psie ….Straż miejska ma tu pole do popisu

Pablo74
Pablo74
8 lat temu

A funkcjonariusze będą sprzątać po koniach??? Czy należy się spodziewać, że na środku deptaku będzie „nasrane” przez konia policyjnego? Panowie/Panie policjanci powinni mieć przy sobie zawsze woreczki, tak jak właściciele psów.

Kucyk
Kucyk
8 lat temu

…i bardzo dobrze!…..tylko o konie proszę mi dbać!