Policjanci przechwycili kilogram narkotyków

Część z kilograma przechwyconej przez policjantów marihuany. Fot. KWP Rzeszów

RZESZÓW. Policjanci sprawdzili kilkanaście domów, mieszkań, piwnic i samochodów, z których korzystali zatrzymani.

Osiem osób zatrzymanych i blisko kilogram marihuany zabezpieczony przez policjantów z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie w miniony weekend, to efekt akcji wymierzonej w dilerów na osiedlu Nowe Miasto w Rzeszowie.

Weekendową realizację poprzedziły niejawne działania policjantów wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Policjanci weryfikowali informacje dotyczące osób, które handlują narkotykami na rzeszowskim osiedlu Nowe Miasto. Funkcjonariusze ustalili, kto i komu sprzedaje narkotyki.

W sobotę rano policjanci zatrzymali ośmiu młodych mężczyzn z Rzeszowa. Po zatrzymaniach policjanci przystąpili do przeszukań – sprawdzili kilkanaście domów, mieszkań, piwnic i samochodów, z których korzystali zatrzymani. Zabezpieczyli blisko kilogram marihuany, narkotyk był ukryty w różnych miejscach i niewielkie ilości amfetaminy.

– W efekcie weekendowych działań dwie osoby usłyszały zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych. 23-letniemu Piotrowi W. grozi kara do 1 lat pozbawienia wolności, usłyszał zarzut handlu i nielegalnego posiadania narkotyków. Z kolei 33-letniemu Łukaszowi B. grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, ciąży na nim zarzut nielegalnego posiadania narkotyków. Pozostali zatrzymani, po przesłuchaniach zostali zwolnieni – mówi podkomisarz Paweł Międlar, rzecznik prasowy podkarpackiej policji.

Piotr W., na wniosek Policji i prokuratora, został tymczasowo na 2 miesiące aresztowany przez rzeszowski sąd. Śledztwo w tej sprawie, dotyczące rozprowadzania narkotyków, nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

***

Policyjna akcja została przeprowadzona z chirurgiczną precyzją i od razu widać jej efekt, bo 1 kilogram marihuany, to około kilka tysięcy działek narkotyku, a to już nie przelewki. Dlatego należy szczerze pogratulować funkcjonariuszom zajmującym się tą sprawą.

ga

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o