Policjanci rozwiązali sprawę rozboju

Fot. KPP Stalowa Wola

STALOWA WOLA. Policjanci ze Stalowej Woli ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło 15 października tego roku. Jest nim 51-letni mężczyzna. Wczoraj Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zdecydował o jego trzymiesięcznym aresztowaniu. Za rozbój grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło 15 października br. około godz. 20.30 w Stalowej Woli na ulicy 1-go Sierpnia w klatce schodowej bloku. 67-letni mieszkaniec miasta został napadnięty przez mężczyznę, który uderzał go po rękach kulami ortopedycznymi, a następnie przytrzymał ręką za szyję, przeszukał kieszenie i zabrał telefon komórkowy. Pokrzywdzony w tej sprawie mężczyzna o przestępstwie poinformował stalowowolską Policję następnego dnia, swoje straty oszacował na 500 złotych.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy przestępstwa. Podczas realizowanych czynności funkcjonariusze znaleźli kule ortopedyczne, którymi sprawca bił pokrzywdzonego, dotarli do świadków zdarzenia. Stalowowolscy kryminalni zbierali w tej sprawie informacje, na bieżąco je weryfikowali i analizowali. Ich praca przyniosła efekty. Policjanci ustalili, że sprawcą rozboju może być 51-letni mężczyzna.

Mężczyzna został zatrzymany 21 października w bloku, w którym doszło do rozboju. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

We wtorek, 51-letni mężczyzna usłyszał zarzut rozboju i został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Stalowej Woli, która wystąpiła o jego tymczasowe aresztowanie. Wczoraj stalowowolski sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania i najbliższe trzy miesiące 51-letni mężczyzna spędzi w odosobnieniu. Za rozbój grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.

KPP Stalowa Wola/en

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.