Policjanci szukają kierowcy, który wjechał w dziecko

- Dzieci zapamiętały, że auto było koloru czerwonego i tylko takie posiadamy informacje na temat kierowcy - mówi mł. asp. Katarzyna Ciuba. - Dlatego prosimy o pomoc wszystkie osoby mogące mieć wiedze na temat tego zdarzenia - dodaje. Fot. Wit Hadło
– Dzieci zapamiętały, że auto było koloru czerwonego i tylko takie posiadamy informacje na temat kierowcy – mówi mł. asp. Katarzyna Ciuba. – Dlatego prosimy o pomoc wszystkie osoby mogące mieć wiedze na temat tego zdarzenia – dodaje. Fot. Wit Hadło

STRZYŻÓW. Kierowca doskonale wiedział, że wjechał w dziecko, ale postanowił uciec.

– Poszukujemy świadków oraz osób mogących mieć wiedzę na temat wypadku, do którego doszło w piątek, 4 października 2013 roku, na drodze powiatowej w Gogołowie – mówi mł. asp. Katarzyna Ciuba, oficer prasowy strzyżowskiej policji. Potrącona została tam 9-letnia dziewczynka i z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Kierowca, zamiast pomóc dziecku uciekł.

9-latka szła poboczem w grupie innych dzieci. Nagle w grupę wjechał samochód i uderzył 9-latkę. Co ciekawe, kierowca zatrzymał się, popatrzył i nawet nie wysiadł z samochodu, żeby stwierdzić, czy dziecko nie jest poważnie poszkodowane. Następnie szybko odjechał.

– Dzieci zapamiętały, że auto było koloru czerwonego i tylko takie posiadamy informacje na temat kierowcy – mówi mł. asp. Ciuba. Śmiało można powiedzieć, że dziewczynka miała ogromne szczęście, że nie zginęła, bo 9-latka została odwieziona do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu, stłuczeniami głowy i uszkodzonym udem. Policjanci intensywnie szukają kierowcy, dlatego zwracają się z apelem do wszystkich, którzy mogą cokolwiek wiedzieć na temat potrącenia dziewczynki, o zgłaszanie się do jednostki policji w Strzyżowie lub o informacje telefoniczne. Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół może być niezwykle ważny.

Co ciekawe, także strzyżowscy policjanci poszukują sprawcy potrącenia 36-letniego mężczyzny w Zaborowie. Do wypadku doszło tam 12 października około godziny 21.15 na drodze krajowej. Mężczyzna doznał urazu kręgosłupa, ale nie potrafił podać żadnych szczegółów dotyczących pojazdu, który w niego wjechał.

Wszystkie osoby mogące mieć wiedzę na temat powyższych zdarzeń proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KPP w Strzyżowie tel. 17 276 53 30, 17 2765310 lub 997 albo z najbliższa jednostka policji.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments