Policjanci wykryli sprawcę oszustwa na „policjanta”

Fałszywy policjant wśród prawdziwych funkcjonariuszy. Fot. KMP Rzeszów

RZESZÓW. Policjanci uzyskali informację o możliwości popełnienia oszustwa „na wnuczka”.

Jak ustali funkcjonariusze, z mieszkanką Rzeszowa nawiązał kontakt nieznany mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza CBŚP. Jak wielokrotnie w przypadku takich oszustw, poinformował rozmówczynię, że oszuści wyłudzają pieniądze i że została oszukana, a pieniądze, które ostatnio wybrała z banku mogą być fałszywe. W związku z tym musi przekazać je policjantom, w celu sprawdzenia ich autentyczności.

Podczas rozmowy dokładnie wypytał pokrzywdzoną o posiadane oszczędności i lokaty w bankach. Zgodnie z ustaleniami, około godz. 12.30, przed jej dom przyjechał nieznany mężczyzna, któremu kobieta przekazała pieniądze. Pozostawił jej telefon komórkowy do dalszych kontaktów i tłumacząc się pośpiechem, odjechał.

Po przekazaniu pieniędzy pokrzywdzona pojechała do placówek bankowych, gdzie wybrała pieniądze. Rozmowy telefoniczne z nieznanymi osobami oraz zachowanie kobiety zaniepokoiły rodzinę, która skojarzyła to z oszustwami i zawiadomiła policjantów.

W rejon placówek bankowych, do których udała się pokrzywdzona, pojechali kryminalni z rzeszowskiej komendy. Zauważyli pokrzywdzoną na ul. 3 Maja. Cały czas rozmawiała przez telefon komórkowy, chociaż wcześniej, jak twierdziła rodzina, nigdy takiego telefonu nie używała. Policjanci obserwując kobietę zauważyli w pobliżu mężczyznę, który mógł mieć związek z tym oszustwem. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, natomiast kryminalni wspólnie z pokrzywdzoną i jej córką pojechali do komendy przyjąć zawiadomieni o przestępstwie.

Okazało się, że zatrzymany to 21-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbyciem kary pozbawienia wolności. Policjanci znaleźli przy nim przedmiot w kształcie policyjnej odznaki z fikcyjnym numerem identyfikacyjnym.

Wyjaśnieniem spraw zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut oszustwa. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, za które usłyszał 29 zarzutów. W związku z tymi czynami poszukiwany był do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 21-latek trafił na 3 miesiące do aresztu.

A

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
zenonpies na baby Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zenon
Gość
zenon

A kiedy Panowie Polucjanci wykryją, gdzie ukrywa się unikający kary pozbawienia wolności, Pan Ryszard Podkulski? Otóż nigdy tego nie wykryją, gdyż Pan Ryszard ma nieoficjalne przyzwolenie na przedawnienie prawomocnego wyroku.

pies na baby
Gość
pies na baby

Od OTUA dostanie 2 lata w zawieszeniu.