Policjanci z Jarosławia podsumowali rok

Fot. Łukasz Solski

JAROSŁAW. Rośnie liczba przestępstw na terenie powiatu jarosławskiego. W ubiegłym roku policjanci stwierdzili 1965 przestępstw. To o 11 więcej niż w roku 2010.

Zwiększył się także liczba śmiertelnych wypadków. W 2011 roku w 93 wypadkach zginęło 14 osób, rok wcześniej w 88 wypadkach życie straciło 9 osób.

Policjanci zanotowali 1128 kolizji drogowych – to wzrost o 30.

W ubiegłym roku na terenie powiatu kontynuowano inwestycje drogowe, to jest budowę autostrady i drogi obwodowej. Te budowy generują dużo zdarzeń i trudności, którym jako jednostka musimy sprostać, między innymi kradzieże paliw i materiałów budowlanych a także włamania do maszyn budowlanych. Policjanci w ubiegłym roku blisko 400 razy interweniowali na terenie budowy obu dróg. W tych miejscach zanotowaliśmy 43 kradzieże i włamania.

Według Kazimierza Mruka, zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, istnieją obszary, którymi jarosławscy policjanci muszą się w tym roku szczególnie zająć. Chodzi o wytyczenie kierunków pracy dotyczących niektórych rodzajów przestępstw, a także zapewnienie bezpieczeństwa kibicom podczas Euro 2012.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments