Policjanci zabezpieczali operację wyciągnięcia rumuńskiej cysterny

Fot. KMP Rzeszów

STOBIERNA. W nocy policjanci i strażacy zabezpieczali operację wyciągnięcia rumuńskiej cysterny, która od ubiegłego piątku leżała w rowie w miejscowości Stobierna. Na czas podnoszenia pojazdów policjanci dwukrotnie w godz. 23 do 1 i od 4 do 8.30 blokowali drogę krajową nr 19. Rano przy drugiej próbie cysterna z zawartością stanęła na drodze. Po wykonaniu niezbędnych przeglądów i napraw będzie mogła kontynuować podróż do Rumunii.

Rzeszowscy policjanci zabezpieczali trwającą niemal całą noc operację wyciągnięcia rumuńskiej cysterny z rowu w miejscowości Stobierna. Podniesienie leżącej w rowie cysterny było konsekwencją zdarzenia, do którego doszło w piątek 11 listopada. Kierujący zespołem pojazdów marki mercedes wraz z cysterną obywatel Rumunii jadąc w kierunku Rzeszowa, chcąc uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka innym ciężarowym pojazdem zjechał do prawej krawędzi jezdni. Podczas tego manewru pojazd wjechał na pobocze, a następnie został ściągnięty poza jezdnię i wywrócił się do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ ciągnik siodłowy.

Policjanci udzielili kierowcom wszelkiej możliwej pomocy oraz niezbędnych informacji. Mimo to przewrócony pojazd leżał w przydrożnym rowie do dzisiejszej nocy, kiedy to przy użyciu specjalistycznego sprzętu został ponownie ustawiony na drodze. Próby podniesienia podejmowano dwukrotnie, gdyż początkowo użyty sprzęt okazał się niewystarczający. Dopiero dźwig sprowadzony ze Stalowej Woli umożliwił podniesie ciągnika i cysterny. Około godz. 6 ciągnik i naczepa zostały ponownie ustawione na drodze. Po niezbędnych naprawach będą mogły wyruszyć w dalszą drogę do Rumunii.

pad, KMP

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments