Policjanci zatrzymali podejrzaną o oszustwa

RZESZÓW. Podawała się za prawnika i etyka, a wyłudzała pieniądze.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa nadzoruje postępowanie przeciwko Annie C. Dotychczas kobieta usłyszała 15 zarzutów, m.in. oszustw i płatnej protekcji. Jak ustalono w toku postępowania, podejrzana wyłudziła około 1,4 mln zł zł.

Kobieta podawała się za wysoko wykwalifikowanego prawnika z drugim fakultetem z zakresu etyki, pracującą w wymiarze sprawiedliwości oraz służbach specjalnych. Pokrzywdzonym oferowała lokatę pieniędzy w nieistniejących funduszach inwestycyjnych.

Podczas przesłuchania w prokuraturze złożyła obszerne wyjaśnienia. W czwartek, 13 stycznia Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek prokuratury zastosował wobec niej areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za zarzucane przestępstwa grozi jej kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Pokrzywdzone przez oszustkę osoby proszone są o zgłaszanie się do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, ul. Geodetów 1, pokój nr 21, lub do Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie ul. Jagiellońska 13.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments