Policjanci zatrzymali „wnuczka”

JAROSŁAW, POZNAŃ. Mieszkaniec Poznania, latem tego roku wyłudził na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego blisko 100 tys. złotych. Sprawca usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Współdziałanie policjantów z Podkarpacia i Wielkopolski pozwoliły na ustalenie sprawcy oszustw metodą na tzw. „wnuczka”. Jarosławscy policjanci od kilku miesięcy prowadzili dochodzenie w sprawie wyłudzenia 60 tys. złotych na szkodę 65-letniej kobiety. W lipcu tego roku, nieznany mężczyzna zadzwonił do mieszkanki Jarosławia. W trakcie rozmowy telefonicznej przedstawił się jako kuzyn i poinformował, że znajduje się w trudnej sytuacji i poprosił o pomoc finansową. Mężczyzna twierdził, że znajduje się poza Jarosławiem i ktoś inny w jego imieniu odbierze pieniądze. 65-letnia mieszkanka Jarosławia w torbie foliowej przekazała nieznanemu mężczyźnie 60 tys. złotych. Dopiero po przekazaniu pieniędzy kobieta zadzwoniła do swojego kuzyna i wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszusta.

W weekend, policjanci z Poznania zatrzymali 55-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu znaleziono dowody rzeczowe mające związek z jarosławską sprawą. Zatrzymany przyznał się do wyłudzenia 60 tys. zł na szkodę mieszkanki Jarosławia. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany na terenie województwa podkarpackiego wyłudził jeszcze 16 tys. zł, a na terenie woj. małopolskiego 8 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Sprawcy tych oszustw grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments