Policjanci zlikwidowali laboratorium chemiczne

W zlikwidowanym laboratorium policjanci znaleźli m.in. 70 tys. tabletek i kapsułek. Fot. KWP Rzeszów

PODKARPACIE. Z zabezpieczonych substancji chemicznych wyprodukować można było około 1,5 miliona tabletek!

Wielki sukces policjantów Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, którzy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Mężczyźni zajmowali się nielegalną produkcją i rozprowadzaniem suplementów diety na potencję. W zlikwidowanym laboratorium chemicznym, w prywatnym domu jednorodzinnym, w jednej z podstrzyżowskich miejscowości znajdowały się gotowe partie preparatów oraz maszyny służące do ich produkcji.

Sprawa zaczęła się w styczniu 2011 roku kiedy funkcjonariusze CBŚ KGP wpadli na trop nielegalnej grupy, która rozprowadzała w Internecie specyfiki na potencję. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie powierzając je do prowadzenia Zarządowi w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego. Grupa działała w Czudcu, Rzeszowie i Krakowie.

W zlikwidowanym laboratorium policjanci znaleźli 70 tys. tabletek i kapsułek, 14 tys. buteleczek z olejkiem, maszyny do produkcji oraz urządzenia do pakowania suplementów. Jeden z zatrzymanych mężczyzn był w trakcie przygotowań do sprzedaży 1,8 tys. tabletek.
Okazało się, że z zabezpieczonych substancji chemicznych można było wyprodukować około 1,5 miliona tabletek! Co więcej w trakcie przeszukania domu policjanci znaleźli niezidentyfikowane środki chemiczne orz substancję, która jest środkiem odurzającym. Jeden z zatrzymanych twierdził, że produkowany specyfik na potencję działał i co więcej był chwalony przez mężczyzn, którzy zdecydowali się na jego zakup.

- W ostatnich dniach policjanci zatrzymali mężczyznę, któremu prokurator przedstawił zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a także zarzuty narażania na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, produkcji i handlu szkodliwymi substancjami, złamania prawa farmaceutycznego oraz nielegalnego posiadania znacznych ilości substancji odurzających – mówi podkomisarz Paweł Międlar, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Mężczyzna na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że będą kolejne zatrzymania.

Grzegorz Anton

do “Policjanci zlikwidowali laboratorium chemiczne”

  1. carol

    Nie do końca jest tu wypisana sama prawda !!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.