Policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię spirytusu

Policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię spirytusu.

KRAJ. Funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli ponad 4,5 tys. litrów spirytusu oraz 817 kg tytoniu na terenie magazynu w gminie Żelazków. Przestępcza działalność doprowadziła do uszczuplenia należności Skarbu Państwa na kwotę ponad 650 tys. złotych. Policjanci zatrzymali również mężczyznę użytkującego magazyn.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, na podstawie posiadanych informacji operacyjnych, wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej wytypowali posesję w miejscowości Kokanin (gm. Żelazków), na terenie której mógł być składowany nielegalny spirytus. Po wejściu na posesję okazało się, że na jej terenie znajduje się niewielki budynek, którego okna są dokładnie pozasłaniane. Przy oknach wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu.

Okazało się, że pomieszczenie, to spory magazyn, w którym znajdują się hurtowe ilości spirytusu, podrobionych wódek oraz tytoniu W magazynie zabezpieczono 4477  litrów odkażonego spirytusu w butelkach plastikowych o pojemności 0,9 l, 390 butelek podrobionej markowej wódki o różnej pojemności oraz 56 butelek z podrobionym spirytusem. Znaleziono także ponad 800 kg zmielonego tytoniu, częściowo zapakowanego w półkilogramowe woreczki. Ponadto w trakcie przeszukania ujawniono etykiety markowych alkoholi sprzedawanych na terenie naszego kraju.

Na podstawie wyliczeń Izby Celnej ustalono, iż przestępcy swoją działalnością doprowadzili do uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy w kwocie ponad 650 tys. zł. W trakcie akcji zatrzymano 29-letniego mężczyznę, który użytkował  magazyn.

ga, KWP Poznań

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
9 lat temu

po prostu panowie mieli smykałke do interesów ale nie wypaliło- chcieli konkurowac z monopolem panstwa i to panstwo swoimi służbamiich załatwiło- taka kolej rzeczy