Policjant po służbie zatrzymał pijanego rowerzystę

Fot. Archiwum

KROSNO. Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie rowerzysta, jadący zygzakiem i blokujący ruch na ulicy Tysiąclecia w Krośnie. Mężczyznę zatrzymał wracający po służbie do domu policjant.

 Wczoraj, około godz. 18.30 wracający po zakończonej służbie do domu policjant KMP w Krośnie zauważył na ul. Tysiąclecia rowerzystę, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Mężczyzna jechał zygzakiem po jednym pasie ruchu stanowiąc zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi oraz  utrudniając poruszanie się pojazdów.
Podejrzewając, że rowerzysta jest pijany, funkcjonariusz zdecydował się na interwencję. Nie pozwolił mężczyźnie na dalszą jazdę i czując od niego alkohol zawiadomił o zdarzeniu dyżurnego, który skierował na miejsce umundurowany patrol.
Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany rowerzysta, to 30-letni mieszkaniec Krosna. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po zakończeniu interwencji policjanci przekazali mężczyznę i rower pod opiekę wskazanej przez niego osoby.
Za kierowanie rowerem będąc w stanie nietrzeźwości, 30-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.
tc/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.