Policjant uratował życie tonącemu mężczyźnie

Fot. Archiwum

JASŁO. 49-letni mieszkaniec Jasła usiłował popełnić samobójstwo rzucając się w nurt rzeki. Uratował go policjant, który bez chwili wahania wskoczył do wody, aby ratować tonącego. Dzięki jego szybkiej reakcji nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 19.20. Spacerujący wraz z dzieckiem w pobliżu rzeki mieszkaniec Jasła, zauważył leżącego nad brzegiem Wisłoki mężczyznę, który powiedział, że zaraz wskoczy do wody, bo chce popełnić samobójstwo. O incydencie jaślanin  poinformował dyżurnego komendy.

Natychmiast na miejsce został skierowany policyjny patrol. Policjanci sprawdzając wskazany rejon, zauważyli znajdujące się  w wodzie ciało człowieka, twarzą skierowane w stronę dna. Bez chwili wahania sierżant Sławomir Gucwa wskoczył do silnie wezbranej po opadach deszczu rzeki, aby ratować tonącego mężczyznę.

Wszystko trwało zaledwie parę minut. Policjant dopłyną do mężczyzny, złapał go i zaczął holować do brzegu. Przy pomocy kolegi z patrolu wyciągnął go z wody. Mężczyzna był nieprzytomny, nie oddychał. Policjanci rozpoczęli reanimację. Na szczęście, po chwil udało im się przywrócić u niego funkcje życiowe. Mężczyzna zaczął kaszleć, otworzył oczy odzyskując świadomość.

Po przybyciu karetki pogotowia, 49-latni mieszkaniec Jasła został przekazany pod opiekę lekarską. Trafił do jasielskiego szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

pad, KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.