Policjant z Rzeszowa z medalem włoskiego Ministerstwa Obrony

Na zdjęciu nadkomisarz Tadeusz Łuksa. Fot. KWP

RZESZÓW. Uczestniczył w kilku misjach pokojowych. Docenili go m.in. Włosi.

Nadkomisarz Tadeusz Łuksa ze Sztabu Policji KWP w Rzeszowie odebrał medal za służbę na rzecz pokoju i współpracę z włoskimi karabinierami w ramach misji pokojowej EULEX. Co warte podkreślenia odznaczenie przyznane zostało przez włoskie Ministerstwo Obrony. Wręczył je natomiast Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Andrzej Sabik.

Co wiąże 42-letniego policjanta z Rzeszowa z włoskimi karabinierami? Nadkomisarz Tadeusz Łuksa wielokrotnie brał udział w misjach pokojowych m.in. w Kosowskiej Mitrovicy, a także w Leposavicy na granicy serbsko-kosowskiej i w Gruzji, z której wrócił w marcu 2011 roku. W grudniu 2008 roku rozpoczął kolejną, tym razem roczną misję w Pristinie, w ramach misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX KOSOWO). Tam pełnił obowiązki oficera dyżurnego w sztabie bazy, w ramach zespołu składającego się z dwóch Polaków i trzech włoskich karabinierów. To za służbę podczas tej misji otrzymał włoskie odznaczenie.

Nadkomisarz Tadeusz Łuksa pełni służbę w Policji od 1988 roku. Od kwietnia 2011 r. pracuje w Sztabie KWP w Rzeszowie, wcześniej służył w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie.

ga

do “Policjant z Rzeszowa z medalem włoskiego Ministerstwa Obrony”

  1. marek

    Gratuluję Tadziu! -kolega z Nawojowej…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.