Policyjna akcja “Majowy weekend”

Policja będzie zwracać uwagę, czy kierowcy jadą zgodnie z przepisami i nie przekraczają dozwolonej prędkości. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. – W tym roku policyjne działania „Majowy weekend” rozpoczną się we wtorek – 30 kwietnia. Potrwają sześć dni – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Początek maja to czas, kiedy na drogach zacznie robić się bardziej tłoczno. Większość będzie chciała wykorzystać wyjątkowy w tym roku długi weekend oraz dobra pogodę na choćby kilkudniowy wyjazd poza granice miasta. Na pewno zwiększy się ruch na drogach, którymi można najszybciej dotrzeć w Bieszczady. Policja dołoży wszelkich starań, aby majówka w tym roku przebiegła na drogach bezpiecznie.

– Pamiętajmy, by zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich najbliższych, ale także osób, z którymi przyjdzie nam dzielić drogę – alarmuje KWP w Rzeszowie. – Podczas majowych wyjazdów pamiętajmy o cierpliwości i życzliwości wobec innych użytkowników dróg. Nie nadużywajmy klaksonów, nie spychajmy z drogi. Pamiętajmy, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy zapina pas bezpieczeństwa. I nie powinno mieć znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Pasy ratują życie! Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci – zawsze umieszczajmy je w foteliku albo na specjalnej podstawce.

W miejscach, w których ruch będzie wyjątkowo utrudniony ze względu na zbyt dużą ilość pojazdów, policjanci będą ręcznie kierować ruchem. Sprawdzą też, czy kierowcy nie jadą pod wpływem alkoholu. Na ulicach pojawią się m.in. policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, również te nieoznakowane.

Bsz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o