Policyjne laboratorium z Rzeszowa z certyfikatem

Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji inspektor Zdzisław Stopczyk wręczył w piątek naczelnikowi Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie mł. insp. Andrzejowi Bodziochowi Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego. Fot. KWP Rzeszów

RZESZÓW. W trwającym ponad rok procesie akredytacji Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie otrzymało certyfikat badań w dziedzinie nauk sądowych.

Obszar regulacji skupia się na dziedzinach identyfikacji daktyloskopijnej oraz badań genetycznych. Są to obszary, w których przetwarzane są szczególnie wrażliwe dane.

Dotychczas w Polsce zaledwie pięć placówek badawczych, zajmujących się badaniami w dziedzinie nauk sądowych, posiadało potwierdzenie kompetencji w Polskim Centrum Akredytacji: Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, KSP, KWP we Wrocławiu, KWP w Gdańsku, KWP w Olsztynie.

Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Rzeszowie jest kolejnym podmiotem, który potwierdził najwyższą jakość wykonywania badań. Akredytacja ważna jest do 2016 roku. Restrykcyjna procedura wymaga corocznego sprawdzenia działalności laboratorium przez ekspertów z Polskiego Centrum Akredytacji.

ga

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
edzio Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
edzio
Gość
edzio

I po co, 15 000 wywalane w błoto co rok a wyniki tak samo ważne dla sądu jak bez certyfikatu.