Policyjny pościg za pijanym kierowcą BMW

Ten 33-letni kierowca BMW miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi i pędził 110 km/h uciekając przed policją. Fot. KPP Jasło

JASŁO. Policjanci z jasielskiej drogówki w środę wieczorem przerwali niebezpieczną jazdę nietrzeźwego 33-letniego kierowcy BMW, mieszkańca gminy Szerzyny. Mężczyzna mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, pędził 110 km/h w terenie zabudowanym.

Nie dość, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, to w czasie ucieczki potrącił interweniującego policjanta, dwukrotnie przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, próbował staranować blokujący go samochód.

Kierowca BMW uciekając jechał z bardzo dużą prędkością w stronę Gorlic. Popełniał szereg wykroczeń stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przez cały czas zajeżdżał drogę i próbował zepchnąć z jezdni goniący go radiowóz.

W Bieczu uciekinier uderzył w przydrożną barierę i zatrzymał się. Gdy zobaczył, że jeden z funkcjonariuszy szybko wysiadł z radiowozu i biegnie w jego stronę, ruszył z impetem potrącając policjanta, po czym odjechał w kierunku Jasła. Pomimo doznanych urazów, funkcjonariusz wraz z kolegą z patrolu kontynuował pościg, który ostatecznie zakończył się w Lisowie.

Niebezpieczny kierowca został zablokowany przez goniący go radiowóz i dwa prywatne samochody, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Kierowca nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, stawiał opór, nie chciał otworzyć drzwi. W pewnej chwili włączył wsteczny bieg i próbował staranować blokujący go z tyłu samochód. Policjanci byli zmuszeni rozbić szybę w drzwiach i siłą wyciągnęli mężczyznę zza kierownicy pojazdu.

Po obezwładnieniu, kierowca BMW został doprowadzony do jasielskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie jego stanu trzeźwości dało odpowiedź na pytanie o przyczynę ucieczki. Mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Wkrótce odpowie m.in. za zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich, zniszczenie mienia, jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

en/KPP Jasło

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
~Edmund Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
~Edmund
Gość
~Edmund

zanim zaczełoby mu grozic 5 lat pozbawienia wolnosci, powinien dostac solidny wpier..ol po ryju, nastepnie zabranie dozywotnio prawo jazdy, auto tez powinno byc zabrane i sprzedane do komisu, pieniadze przeznaczyc na dom dziecka.