Policyjny radiowóz rozbił się na moście

Fot. KPP Strzyżów

STRZYŻÓW. Policjant ze strzyżowskiej komendy został ranny w wypadku, do którego doszło w sobotę po południu w miejscowości Żarnowa. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

Do zdarzenia doszło po godz. 15. w Żarnowej. Policjanci z zespołu patrolowo–interwencyjnego pełniący służbę oznakowanym radiowozem na terenie Strzyżowa zauważyli seata leona, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący seatem wyprzedzał pojazdy w miejscu niedozwolonym tj. na skrzyżowaniu, na przejściu dla pieszych oraz przekraczał podwójną linię ciągłą. Policjanci widząc kierowcę popełniającego wykroczenia natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i udali się w pościg za tym pojazdem. Kierujący seatem nie reagował na podawane sygnały do zatrzymania. W dalszym ciągu popełniał kolejne wykroczenia zagrażając innym kierującym i pieszym.

W Żarnowej na moście na rzece Wisłok podczas pościgu radiowóz uderzył w barierę ochronną. Jeden z policjantów został ranny. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania kierującego seatem.

Policjanci pod nadzorem prokuratora oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji ze Strzyżowa pracowali na miejscu zdarzenia. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie. Obydwaj policjanci uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi.

tc/KPP Strzyżów

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PopogrześunolexMPK Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Popo
Gość
Popo

5 setek a gdzie punkty ???? przynajmniej 6 pkt

uno
Gość
uno

za spowodowanie zagrożenia na drodze publicznej i kolizje 5 stefek im sie należy!!!

lex
Gość
lex

Dobrze, że z przeciwnego kierunku nikt nie jechał. Wtedy ucierpiałby niewinny. Jak ta akcja zorganizowana miałaby wyglądać? Policjanci z Czudca bryczką? Po drodze jest kilka skrzyżowań, gdzie uciekinier mógłby skutecznie ujsc pogoni. Problem jest w szkoleniu policjantów. A swoją drogą powinni go znaleźć, wtedy Zbigniew go obwącha.

MPK
Gość
MPK

Policja może dojść do wniosku żeby kupić Seata Leona na komendę! Problem natomiast jest w podejściu merytorycznym. Dlaczego Policjanci gonili Leona? Czy nie można wykorzystać radiołączności oraz faktu, iż jednostek policji jest więcej? Czy nie można przeprowadzić akcji zorganizowanej? Moim zdaniem problem jest w działaniu. Policja wyposaża się się pod pretekstem w coraz bardziej luksusowe samochody, zamiast wykorzystywać radiołączność i pracę zespołową. Ciekawe czy w wyścigu kto mocniejszy Policja zacznie kupować Mercedesy SLR? http://www.youtube.com/watch?v=N7fz-ZPWM24 bo przecież pojawił się pierwszy egzemparz w Polsce, który oczywiście może uciec podczas kontroli? Często słyszy się, iż młodzi adepci sztuki Policyjnej, których ponosi ułańska fantazja… Czytaj więcej »

grześ
Gość
grześ

A może to był jedyny patrol na cały powiat strzyżowski ??? więc kogo miał informować przez radiotelefon ???

zbigniew
Gość
zbigniew

Mam pytanie czy aby na pewno pies nie był pod wpływem.