Politechnika nie jest apolityczną uczelnia?

Poseł Dariusz Dziadzio wręczył list otwarty do rektora pracownicy rektoratu. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W ubiegły piątek poseł Dariusz Dziadzio złożył w rektoracie Politechniki Rzeszowskiej list otwarty do prof. dr hab. inż. Marka Orkisza, rektora politechniki, w sprawie angażowania się uczelni w promowanie jednej z partii politycznych, a tym samym złamania zasady apolityczności.

- Po raz kolejny w krótkim odstępie czasu, pan rektor zaangażował uczelnię, którą zarządza w “wiec polityczny”– tłumaczy poseł. – Takiego określenia użyli do opisania organizowanych w budynkach politechniki “debat” sami uczestnicy jak również obecni na nich dziennikarze.

Poseł jest oburzony i tłumaczy, że gdy RP chciał wynająć salę, nie dostał zezwolenia.

Rzecznik prasowy uczelni tłumaczył, że sala budynku S została wynajęta komercyjnie, a spotkanie nie było organizowane przez rektora, tylko marszałka Marka Kuchcińskiego.

- Sala została wynajęta na debatę na temat bezrobocia, a drugim razem na zorganizowanie spotkania parlamentarzystów podkarpackich – tłumaczy Aleksander Taradajko, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej. – To jest kwestia celów. Nie ma zgody na wynajmowanie sali w celu organizowania wieców politycznych. Jesteśmy całkowicie apolityczni. W tej kwestii nie można nam nic zarzucić.

bsz

do “Politechnika nie jest apolityczną uczelnia?”

 1. Natalia

  @Leming-myślę samodzielnie i dlatego ani PO ani PiS mję nie interesuje:p

 2. Antyzgrzyt

  A jaki interes mają Super Nowości promując Dziadzia?

 3. leming

  Natalia nie chcę Ci przypominać że akurat nienawiśc (np Olszewski), rasizm, apodyktyczność, przymus (głosowanie In vitro), agresja (znowu Niesiołowski) to PO nosi na sztandarach. Proponuje ci wyłączeie TV i samodzielne myślenie.

 4. Dociekliwy

  Clonx – poluzuj krawacik , bo ci oczka na wierzch wyszły… ;-)

 5. Natalia

  Już kiedyś była jedynie słuszna polityczna linia i jedynie słuszna politycznie partia. Dziś co poniektórzy za taką uważają PiS, która to na sztandarach ma Bóg, honor, ojczyzna, a w praktyce nienawiść, rasizm, apodyktyczność, przymus i agresję. Uczelnie powinny być wolne od każdej ideoologii- i religijnej i politycznej!

 6. czes

  Brawo Politechnika trzeba piopierać patriotyzm a nie złodziejstwo i zboczenia.

 7. jacek

  bardzo dobrze, nie będą pedalić naszej Politechniki

 8. andrzej

  Poprostu tylko z PeOwszczyzną jest się aPOlityczny ha!ha!ha! a rp to ha!ha!ha!

 9. K.Bimbała

  ps. Czy było to jakieś szkodliwe spotkanie z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego można się przekonać z dostępnego na str. int. myPIS zarejestrowanego nagrania video i jakim zainteresowaniem się cieszyło!. Tym bardziej nie ma co do ukrycia.

 10. K.Bimbała

  Tłumaczyć się palikociarni przez ludzi nauki , którzy poświęcają swoją wiedzę i czas dla rozwoju Podkarpacia uważam za nieuzasadnioną. Co ma do zaoferowania Polsce Dziadzio, Palikot, Grodzka, Biedroń , Kotliński nie muszę nikomu przypominać !. Moim zdaniem PR może dziękować tylko wąskiej grupie nieuków oraz naiwnym iż zajęli miejsca w parlamencie przypadkowo w bieżącej kadencji. Wierzę jednak iż to se ne vrati , jak mawiają Czesi z jednego powodu : swoim zachowaniem udowadniają codziennie swoją nijakość polityczna i nie przydatność dla zdrowej społeczności.

  • clonx

   poświęcać się raczej pisiorom – a oni z nauką niewiele wspólnego mają. tylko teorie spiskowe i propaganda że wiedzą co zrobić. szkoda że nie zrobili jak rządzili

 11. clonx

  niech rektor nie pierniczy – wiadomo po czyjej stronie stoi. odwołać!!!

 12. Natalia

  Jasne, apolityczni! I dlatego pisowcy robią tam jak nie panele polityczne to wiece:p

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.