Poloneza czas zacząć

PODKARPACIE. 250 zł od pary – tyle średnio wyda tegoroczny maturzysta na swoją studniówkę.

Czasy siermiężnych studniówek w szkolnych salach gimnastycznych to już przeszłość. Wykwintne lokale, profesjonalny katering i klimat prawie jak na weselu – tak bawią się podkarpaccy maturzyści.

Studniówka to wielkie przeżycie dla przyszłych maturzystów poprzedzone długimi i… kosztownymi przygotowaniami. Oprócz samej zabawy trzeba jeszcze wydać na fryzurę, odpowiedni makijaż, strój i dodatki oraz opłacić kamerzystę i fotografa.

Koszt samej imprezy to w moim przypadku ponad trzysta złotych – mówi Magdalena Ciołek, uczennica 3 klasy V LO w Rzeszowie, która na tym balu będzie z osobą towarzyszącą. Ta wyjątkowa noc czeka ją dopiero 12 lutego. – Myślę, że jeszcze wiele ważniejszych wydarzeń przede mną, dlatego nie daję się zwariować studiówkowemu szaleństwu – mówi ze spokojem Magdalena.

Bez osoby towarzyszącej ani rusz

Według danych Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w tym roku na studniówkach w regionie może bawić się 27 tys. 185 osób. W samym Rzeszowie będzie to 5 tys. 120 maturzystów. Studniówkowicze naukę poloneza rozpoczęli już w grudniu.

– Tradycyjnie organizujemy bal studniówkowy w dwóch turach. W tym roku będzie to 16 i 17 stycznia. Maturzystów mamy 430, ale moda na zapraszanie osób towarzyszących sprawia, że trudno byłoby pomieścić wszystkich razem w jednym miejscu – wyjaśnia Tadeusz Bajda – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego w Rzeszowie. Dlatego szkoła tę imprezę zorganizowała w znanym lokalu w Białej. Koszt od 1 osoby to 120 zł.

Do końca lutego zajęte terminy

W popularnym lokalu w Boguchwale, który od 10 lat organizuje studniówki, koszt takiej imprezy to 90 zł. Cena obejmuje 3 gorące posiłki, przekąski, napoje, ciasta i owoce.

Terminy mamy zarezerwowane od 8 stycznia do 26 lutego – słyszymy od tamtejszego organizatora. – W tym roku będą bawić się u nas maturzyści z siedmiu podkarpackich szkół. Zwykle w każdym takim balu uczestniczy od 170 do 450 osób.

Katarzyna Pękala

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments