Polonia zgasiła Znicza. ZDJĘCIA

Mecz w Przemyślu miał dwa oblicza. W pierwszej połowie dominowali goście, w drugiej gospodarze, którzy ostatecznie sięgnęli po 2 punkty.

BUDIMPEX POLONIA PREMYŚL – ZNICZ BASKET PRUSZKÓW. Drugie zwycięstwo przemyskiego beniaminka.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

Pierwsze 20 minut nie zapowiadało końcowego sukcesu “Przemyskich Niedźwiadków”. W przerwie gospodarze przeszli prawdziwą metamorfozę i w II połowie zdołali odwrócić losy spotkania.

– Jestem zadowolony z wyniki, a przede wszystkim z gry po przerwie, gdzie pewien ??? wygraliśmy 19-1. Źle rozpoczęliśmy sobotnie spotkanie. Inna sprawa, że przed przerwą Znicz grał na rewelacyjnej, blisko 80-procentowej skuteczności. Mimo tego jednak rywal nie uciekł nam za bardzo i po przerwie mogliśmy rozpocząć skuteczną pogoń. Na drugą połowę wyszliśmy mocno zmotywowani. W szatni nie było żadnej męskiej rozmowy. Wiedzieliśmy, że Znicz nie może grać na tak wysokiej skuteczności przez całe spotkanie. Goście grali cały mecz praktycznie w siódemką, co odbiło się na ich kondycji w końcówce. Pokazaliśmy, że we własnej hali nie boimy się żadnego przeciwnika i z każdym jesteśmy w stanie powalczyć o zwycięstwo. Teraz czas na pierwszą wygraną na wyjeździe – mówił po sobotnim meczu szkoleniowiec Polonii, Maciej Milan.

Znicz po przerwie stracił cały swój animusz i grał na tragicznej wręcz skuteczności. Spora w tym zasługa samych przemyślan, którzy szczelną obroną uprzykrzali życie rywalowi. Gospodarze zdominowali także walkę pod tablicami, notując w całym meczu aż 48 zbiórek (przy 33 gości). Najskuteczniejszym graczem Poloni został Marek Miszczuk, który zdobył 17. Wyczyn tym bardziej godny pochwały, iż środkowy przemyślan spędził na parkiecie zaledwie 22 minuty.

POLONIA 74
ZNICZ  67
(23:28, 16:19, 14:8, 21:12)
POLONIA: Pydych 15 (2×3), Mazur 8 (1×3), Mikołajko 11 (1×3), Bal 5, Miszczuk 17 (1×3) oraz Zając 2, Przewrocki 9, Sołtysiak 2, Musijowski 2, Machowski 3
ZNICZ: Suliński 2, Szumełda-Krzycki 11, Czubek 18 (4×13), Malewski 14, Misiewicz 13 (1×3) oraz Potraski 0, Szymański 7 (2×3), Bonarek 2.
Sędziowali: D. Kuziora, A. Szczotka, P. Stepaniuk. Widzów: 500.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments