Polowanie na kibiców już trwa

- Specjalnie na Euro 2012 wydaliśmy folder promujący nasz region, kierowany tak do zagranicznych jak i krajowych turystów - chwali się Jarosław Reczek z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Rzeszów, Przemyśl oraz władze województwa powalczą o turystów podczas mistrzostw Europy.

Już niebawem do naszego kraju przylecą lub przyjadą setki kibiców piłkarskich z całej Europy. Wielu z nich w drodze na Ukrainę, szczególnie do Lwowa, gdzie odbywać się będzie część meczów Euro 2012, przejedzie przez Rzeszów, Przemyśl. Czy te miasta są przygotowane by zachęcić zagranicznych turystów, do dłuższego pobytu w nich? Czy cały region jest odpowiednio wypromowany, by pokazać gościom z Europy, że warto go zwiedzić?

Jak Rzeszów jest przygotowany na Euro 2012 i czy będzie w związku z tym organizował specjalne imprezy zarówno dla swoich mieszkańców, jak i przybyszów z różnych zakątków Europy, którzy w tym czasie przewiną się przez stolicę Podkarpacia, zapytaliśmy w Wydziale Kultury Sportu i Turystyki – Naszą główną imprezą związana z mistrzostwami będzie Stadion Kultury Europejskiej. 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca odbędzie się w naszym mieście szereg wydarzeń artystycznych, włącznie z wspólnym oglądaniem meczu finałowego mistrzostw Europy – stwierdziła dyrektor wydziału Katarzyna Olesiak, nie wspominając nic o atrakcjach, jakie miasto chce zaproponować zagranicznym gościom.

Strefa kibiców w Przemyślu

O tym jak promować zamierza się Przemyśl, a przy okazji i zarabiać podczas Euro, opowiedział nam Jan Jarosz, naczelnik Wydziału Promocji w Przemyślu. – Nasze miasto i jego atrakcje będziemy reklamować na bilboardach, umieszczonych przy drogach dojazdowych i lotnisku Jasionka oraz specjalnej stronie internetowej: www.2012.przemysl.pl. Sympatykom piłki nożnej zapewnimy pełną informację na temat samych mistrzostw, transportu publicznego, topografii miasta, atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych. Mają w tym pomóc punkty informacji turystycznej (także dodatkowe, uruchomiane od 8 czerwca: na Dworcu PKP, przy ul. Lwowskiej prowadzącej od granicy do centrum miasta) oraz grupa kilkudziesięciu przeszkolonych wolontariuszy, czy też już funkcjonujące infokioski. Dla tych, którzy mistrzostwa Europy będą chcieli spędzić wspólnie na wolnym powietrzu przygotowujemy strefę kibica, która będzie funkcjonować na terenie sztucznego lodowiska przy ul. Sanockiej od 8 do 19 czerwca – wyliczył Jan Jarosz

Promocja regionu dla kibiców i nie tylko

O szeroką akcję promującą nasz region zadbały władze województwa. – Jesteśmy w trakcie realizowania ogólnopolskich kampanii medialnych poświęconych prezentacji Podkarpacia jako miejsca idealnego dla turystów. Nastawiamy się na reklamę skierowaną zarówno do kibiców zagranicznych, ale równie mocno zależy nam na przyciągnięciu gości z Polski. Nie każdy jest fanem futbolu i w czasie gdy Gdańsk, Warszawa, Wrocław czy Poznań będą żyły piłką nożną części ich mieszkańców może zaplanować wyjazd do miejsc, gdzie nie będą odbywać. się mecze. To szansa dla nas – odpowiada Jarosław Reczek, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. – Dla kibiców, którzy zatrzymają się w naszym regionie podczas przejazdu na kolejne mecze na Ukrainie stworzyliśmy specjalne przewodniki turystyczne. Ponieważ przez Podkarpacie powinni przemieszczać się głownie fani futbolu z Niemiec, Danii i Portugalii, biuletyny zostały wydane w języku niemieckim oraz angielskim.– chwalił się nasz rozmówca.

Katarzyna Lewandowska

do “Polowanie na kibiców już trwa”

  1. gnida dworska

    tylko ci celnicy, którzy umyśleli sobie teraz strajkowanie :(

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.