Polscy kibice zaatakowali na Słowacji

Kibice Śląska podczas rewanżowego meczu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Buducnost Podgorica rozegranym we Wrocławiu. Fot. PAP

WROCŁAW. Rozróba po meczu Buducnost Podgorica – Śląsk Wrocław.

Pięćdziesięciu zamaskowanych pseudokibiców, powybijane szyby, lecące kamienie i atak łopatami. Jak się okazało, autokary fanów Buducnost Podgoricy pod granicę były eskortowane nie tylko w asyście policji. Za pojazdami podążało też kilkanaście samochodów z kibolami Śląska Wrocław.

– Tuż za mostem granicznym, na terytorium Republiki Słowackiej, dwa autokary czarnogórskie zostały zaatakowane przez grupę około pięćdziesięciu zamaskowanych napastników – informuje Krzysztof Kowalczyk ze straży granicznej. – W ruch poszły kamienie i niebezpieczne narzędzia, kibole atakowali kijami, a nawet kopaczkami do pielenia roślin – dodaje.

Do zdarzenia doszło o 5 nad ranem koło przejścia granicznego w Chyżnem. Autobusy z obywatelami Czarnogóry chciały się wycofać i zawrócić na stronę polską, ale jadące za nimi samochody zablokowały im drogę. Na miejscu zdarzenia zatrzymano trzech mieszkańców Wrocławia i jednego napastnika z Brzegu. Pozostali uciekli z miejsca zdarzenia.

– Od początku wizyty Czarnogórzan w Polsce było widać przejawy agresji, były wyzwiska, obraźliwe gesty. Żeby nie doszło do zamieszek, na trybunach porządku pilnowało kilkudziesięciu policjantów – opowiada Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Źródło: tvn24/ps

do “Polscy kibice zaatakowali na Słowacji”

 1. marcin lechów warszawa

  w Polsce media jadą na swoich bo tuskowi to na rękę! w innych krajach madia bronią obywateli! dlatego jedynym wyjściem żeby oczyścić ten kraj z pasożytów (obcego agancika i zdrajców co mu sprzyjają) jest zamach! to jest mniejsze zło! Polska powinna się trzymac razem! Śmierć przez powieszenie i dyby dla zdrajców!

 2. Borjan

  Jacy kibice ???? To przecież byli zwykli BANDYCI !!!!!

 3. zgrzyt

  Ogromny sukces policji.Złapano 3 bandytów , reszta uciekła.

 4. 1

  Brawo Śląsk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. jarozpis

  Jacy kibice? Toż to bandyci!!!!!!

 6. ROMAN

  musiał ktoś dać rozkaz- Kiemlicze za mną – prać – no i poszli do boju.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.