Kolejny remis na „Narodowym”

EURO 2012. Biało-czerwoni zremisowali z Rosją (1-1) w meczu drugiej kolejki grupy A na Stadionie Narodowym w Warszawie. Remis wciąż nie przekreśla szans Polaków na awans.

Zespół Dicka Advocaata wyszedł na prowadzenie w 37 minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Andrieja Arszawina wykorzystał Ałan Dzagojew, dla którego była to już trzecia bramka w turnieju.

Wyrównał po przerwie kapitan naszej reprezentacji – Jakub Błaszczykowski. Niewidoczny przez większość spotkania pomocnik Borussii Dortmund przeprowadził szybki kontratak prawym skrzydłem i mocnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Małafiejewa.

Polska – Rosja 1:1

Bramki: 0-1 Dzagojew (37.), 1-1 Błaszczykowski (57.)

Polska: Tytoń – Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch – Polanski, Murawski, Dudka – Błaszczykowski, Lewandowski, Obraniak.

Rosja: Małafiejew – Aniukow, Bieriezucki, Ignaszewicz, Żyrkow – Szyrokow, Dienisow, Zyrianow – Dżagojew, Kierżakow, Arszawin.

Sędzia: Wolfgang Stark (Niemcy).