Polska to fajny kraj. Nie uciekajcie stąd!

Wiosna ruszyła na dobre, a wraz z nią ruszyli młodzi Polacy na sezonowe prace do Eurolandu. Pracy u nas coraz mniej i to jest „fakt autentyczny”, jak mawiają niedouczeni politycy. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć decyzję o wyjeździe ludzi, którzy przepracowali w tym kraju 20-30 lat i nagle tracą pracę, bo stali się niepotrzebni. Oni mają prawo pokazać środkowy palec politykom, którzy ich olali. Ale nie mogę pojąć, dlaczego uciekają ludzie młodzi tuż po studiach, a nawet jeszcze w trakcie studiów.

Moi młodzi przyjaciele, nie uciekajcie stąd! Polska to fajny kraj i nigdzie na świecie nie będziecie mieć takiej szansy na łupienie publicznej kasy, jak nad Wisłą. Trzeba się tylko dobrze ustawić już na starcie, a nie podwijać ogon i zwiewać. Podpowiem Wam, a raczej Waszym rodzicom, bo Wy już nawet gazet nie czytacie, jak to zrobić. Recepta jest bardzo prosta. Już podczas studiów zapiszcie się do jakiejś młodzieżówki partyjnej i bądźcie aktywistami tejże „organizancji”. Zdecydowana większość przyjaźni politycznych rodzi się właśnie wśród młodych gniewnych działaczy partyjnych. To oni w przyszłości jak dopadną budżetowego koryta, decydują o najbardziej lukratywnych posadach w tym kraju. A jest tych posad setki tysięcy i niemalże wszystkie są upolitycznione, czyli rozdawane dla swojaków. Pensje natomiast są po stokroć wyższe niż na zmywaku w Anglii czy Irlandii. Nie porównuje już do Niemiec, bo to obciach jeździć do Rzeszy do pracy. Wygraliśmy sobie z nimi wojnę, a na roboty przymusowe musimy jeździec dalej.

Żeby nie być gołosłownym, podam Wam kilka przykładów, jaki bogaty polityczny tort jest do skrojenia. Polska to fajny kraj. Nie uciekajcie stąd! Wczoraj wygrzebałem w Internecie, że prawie dwa miliony złotych zarobił w zeszłym roku były już prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, i to nie jest jedyny przypadek obchodzenia przez Spółki Skarbu Państwa ustawy kominowej, która ogranicza zarobki prezesów takich spółek do ok. 21 tysięcy złotych miesięcznie brutto. Fajne pieniądze, nie?

Okazuje się, że rozdawanie zarządom wysokich pensji jest możliwe dzięki podpisywaniu kontraktów menedżerskich (czyt. dla swojaków), które skutecznie omijają przepisy tzw. kominówki. Zgodnie z jej przepisami, członkowie zarządów, w których większościowe udziały ma Skarb Państwa, nie mogą zarabiać więcej niż sześciokrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (czyli popularnej średniej krajowej). A kto może zostać takim członkiem? Ano członkowie rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa wybierani są uznaniowo, procedury ich naboru są nieprzejrzyste, zaś do rad nadzorczych i zarządów spółek trafiają często osoby bez odpowiednich kompetencji. Na pewno są to poprawni politycznie przyjaciele.

W zeszłym roku 5-osobowy zarząd PGNiG zarobił w sumie ponad 5 milionów 800 tysięcy złotych, z kolei 4 osoby zasiadające w zarządzie Lotosu wynagrodzono łącznie kwotą ponad 1 miliona 100 tysięcy złotych. Ponad 3 miliony złotych wypłacono 5 osobom z zarządu Polskiej Grupy Energetycznej. Polska to fajny kraj. Nie uciekajcie stąd!

A to tylko wierzchołek góry lodowej. Tysiące fajnych posad czeka na was w samorządach. Tutaj to już można spokojnie pić, śpiewać i się nie bać. Można za społecznym przyzwoleniem brać w łapę i deprawować zdesperowane niewiasty. I takich „śpiewaków” trudno nawet opisać z imienia i nazwiska, bo Polska to taki fajny kraj, że za pisanie prawdy można stanąć przed sądem za naruszenie dóbr osobistych. Czegóż chcieć więcej? Nie uciekajcie stąd!

Mariusz Włoch

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
NataliaJohnyzgrzyt Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Natalia
Gość
Natalia

Świetnie napisane! Choć se wypraszam „obciach” co do „robót w Rzeszy”-żołądkowi egal, za jaką kasę kupione co weń wrzucasz, a i rachunkom też lata-maja być zapłacone:p
Wrzuciłam na fejsa i tt, niech naród się delektuje;)

Johny
Gość
Johny

Mario, daj bracie na luz i nie łomocz już tych oszołomów, bo w końcu przyjdą po ciebie i cię znikną. Przecież widzisz że to kure.ski układ zamknięty i nie ma co się kopać z koniem. Frajerzy dopadli koryta od dwudziestu lat i rzeźbią ten naród bez hamulców. szkoda twojego zdrowia na tę bande politykow, prokuratorów i skundlonych sędziów. Uwazaj na siebie – pozdro zza wielkiej wody!

zgrzyt
Gość
zgrzyt

Panie Mariuszu, szkoda by było, gdyby Panu wystawili bilet w jedną stronę. Pan też jeszcze młody i potrzebny .