Polski Solaris na paryskim bruku

Przez cały rok w stolicy Francji testowany będzie skonstruowany i zbudowany w fabryce Solaris Bus&Coach w podpoznańskim Bolechowie nowy pojazd o nazwie BHNS (z jęz. francuskiego “autobus o podwyższonym standardzie usług”).

Autobus BHNS powstał na zamówienie Zarządu Transportu Miejskiego w Paryżu na bazie znanej i sprawdzonej konstrukcji Urbino 18. Nowa konstrukcja zwraca uwagę przede wszystkim swoim futurystycznym designem, łączącym najnowsze trendy zarówno w branży autobusowej, jak i w branży pojazdów szynowych.

Pojazd posiada wiele innowacyjnych rozwiązań, do których należą m.in: system automatycznego kierowania i naprowadzania, ułatwione poruszanie się wewnątrz pojazdu dzięki szerokim przejściom i całkowicie płaskiej podłodze, nowatorska kabina kierowcy nawiązująca rozwiązaniami do tramwajów, wyznaczone zatoki dla inwalidy oraz miejsca dla osób niepełnosprawnych, nowy system oświetlania wraz z podświetlanym sufitem, system informacji pasażera wraz z dynamicznym planem linii i przesiadek wyświetlany w czasie rzeczywistym na ekranach TFT Ultra Wild oraz system wewnętrznej i zewnętrznej zapowiedzi głosowej.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments