Półtoraroczne bliźniaki pod opieką pijanych rodziców i babci

Fot. Archiwum

RZESZÓW.”Mamusia” miała blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie, a”tatuś” – 1,4 promila. Również przebywająca w mieszkaniu babcia dzieci była pijana. Badanie wykazało u niej 1,8 promila.

Wczoraj, około godz. 17 policjanci zostali powiadomieni o rodzicach, którzy będąc pod wpływem alkoholu opiekowali się dziećmi. Skierowani na miejsce policjanci zastali w mieszkaniu trzy dorosłe osoby oraz dwójkę małych dzieci, ośmiomiesięcznych bliźniaków. W chwili interwencji dzieci spały w wózeczku. Wszystkie przebywające w mieszkaniu osoby dorosłe, czyli matka i ojciec dzieci, oboje w wieku 28 lat oraz 53-letnia babcia, były nietrzeźwe.

W związku z tym na miejsce wezwano karetkę Pogotowia Ratunkowego, którą dzieci zostały przewiezione na badania do szpitala. Lekarz nie stwierdził u nich obrażeń. Po badaniach dzieci zostały przewiezione do domu dziecka.

Rodzice z uwagi na agresywne zachowanie zostali umieszczeni w izbie wytrzeźwień. W sprawie przeprowadzone zostaną czynności wyjaśniające. Jeżeli swoim postępowaniem rodzice dzieci narazili je na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi im odpowiedzialność karna.

W sprawie dalszej opieki nad dziećmi decyzję podejmie Sąd Rodzinny.

pad/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
domin
domin
8 lat temu

bezmyślnośc ludzi nie zna granic….mam nadzieję że dostaną surową karę za takie zachowanie i babcia też odpowie za swoje zachowanie….