Pomagają dzieciom walczącym z rakiem

RZESZÓW. „Iskierka Nadziei” dofinansowuje dojazdy do klinik na leczenie i niezbędne badania

Lipiec 2009 roku zapisał się w pamięci Anny i Czesława Purgaczów na zawsze. To wtedy z ust lekarzy padły nieubłagane i brzmiące jak wyrok słowa – Wasz synek ma raka. Od tego dnia podjęli walkę z losem. Dziś z nadzieją patrzą w przyszłość. Natanek pokonał chorobę. Dzięki lekarzom, zastosowanej przez nich terapii i pomocy stowarzyszenia, które psychicznie i finansowo wspierało ich w walce z chorobą dziecka.

Podkarpackie Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową „Iskierka Nadziei” dofinansowuje dojazdy do klinik na leczenie i niezbędne badania, opłaca noclegi w hotelach przyszpitalnych, bo obecność matki czy ojca przy łóżku chorego maluch pomaga mu w zmaganiach z bólem i chorobą, dopłaca do rehabilitacji, zakup protez i inne poszpitalne koszty terapii. – Dostaliśmy ze Stowarzyszenia 15 tys. zł. To bardzo znacząca kwota w dramatycznej walce o życie dziecka – mówi Anna Purgacz z Rzeszowa.

Dzieci, takich jak dwuletni Natanek, pod opieką stowarzyszenia jest już ponad 70 i z roku na rok przybywa. – Spotykamy się w klinikach, nawiązujemy kontakty, próbujemy sobie nawzajem pomagać. Bo wszyscy rodzice chorych dzieci są w podobnej sytuacji – mówi Czesław Purgacz, przewodniczący PSRDzCN w Rzeszowie. – Niektórzy nie mają samochodów i muszą dojeżdżać pociągami, a maluchy po chemii nie mają żadnej odporności, infekcja, która dla zdrowego malucha skończy się kichaniem dla „naszych dzieci” może skończyć się śmiercią. Nie możemy na to pozwolić. Dlatego chcemy pomóc wszystkim, którzy borykają się z nowotworem swojej pociechy. To ważne tym bardziej, że na Podkarpaciu nie ma onkologii dziecięcej i na każde badanie diagnostyczne i leczenie chorzy muszą jeździć do Warszawy, Krakowa, lub Lublina.

Pomóż i Ty

Rozliczając się z fiskusem możesz przekazać jeden procent swojego podatku dla Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową „Iskierka Nadziei” KRS: 0000274721

Możesz też przekazać darowiznę na rachunek bankowy Polbank EFG 97 2340 0009 0320 2190 0000 0024.

Kontakt na numer 660 747 113, 660 747 235 lub 668 636 400.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments