Pomagają wychodzić z kryzysu

Konferencja odbyła się pod patronatem Super Nowości

TARNOBRZEG. Właściciele małych i średnich firm oparli się kryzysowi, ale potrzebują pomocy, by rozwijać swoją działalność

Ponad 50 właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw spotkało się na konferencji zorganizowanej przez wydawnictwo Puls Biznesu, podczas której omawiano możliwości finansowania swojej działalności ze środków zewnętrznych. Fachowcy z branży finansowej przekonywali, że nie należy bać się takiej pomocy.

Średnio ok. 40 proc. małych i średnich firm inwestuje w rozwój swojego przedsiębiorstwa. Do finansowania inwestycji przedsiębiorcy wykorzystują głównie środki własne. Z kredytów korzysta jedynie ok. 15 proc., a z leasingu niecałe 10 proc. firm. Inne źródła pozyskania kapitału wykorzystywane są bardzo rzadko. Liczby te świadczą o dużej ostrożności przedsiębiorców przed sięganiem po zewnętrzne finansowanie

– Podczas regionalnych konferencji, kierowanych do przedsiębiorców działających w różnych branżach, prezentujemy spektrum rozwiązań pozwalających na skuteczne zarządzanie płynnością finansową – mówi Karolina Kowalska z Bonnier Bussiness, wydawca Pulsu Biznesu. – Staramy się przełamać bariery właścicieli przed sięganiem po zewnętrzne źródła finansowania. Przedstawiamy jak układać relacje z bankiem. Przedsiębiorcy dowiadują się jak zmiana w strategii banków wpływa na możliwość uzyskania kredytów oraz gdzie szukać alternatywnych źródeł pozyskiwania kapitału. Na praktycznych przykładach pokazujemy różne rozwiązania, wskazujemy ich zalety, wady i związane ryzyka. Wraz z zaproszonymi ekspertami dyskutujemy o perspektywach rynku New Connect i Catalyst.

W trakcie konferencji uczestnicy mogli uzyskać odpowiedź m.in. na pytania: jak rozmawiać z bankiem nie tylko o kredycie? Czy lepszy jest rozwój organiczny, czy strategia przyspieszonego wzrostu? Jakie dodatkowe usługi w zakresie finansowania rozwoju oferują obecnie instytucje finansowe? Jak sprawdzać wiarygodność partnerów w biznesie?

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments