Pomogą przedsiębiorczym studentom

Otwarcie Punktu Biznesowego AIP. Fot. Archiwum

JAROSŁAW. Zajęcia dla nauczycieli i uczniów i otwarcie Punktu Biznesowego dla przyszłych biznesmenów – to efekt Dni Przedsiębiorczości w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej.

Dla nauczycieli przedmiotu podstawy przedsiębiorczości zorganizowano warsztaty. To początek programu edukacyjnego przygotowanego przez uczelnię. Dla uczniów przewidziano warsztaty z autoprezentacji. Prowadził je prof. Zbigniew Makieła, rektor PWSTE, a ich częścią była rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko referenta ds. reklamy i promocji w PWSTE.

Trzeci dzień to otwarcie Punktu Biznesowego Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w PWSTE w Jarosławiu.

– Inkubator to najprostszy, najtańszy i najmniej ryzykowny sposób na prowadzenie działalności gospodarczej – mówił Sebastian Kolisz, dyrektor Regionalny Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Krakowie.

Dzięki programowi preinkubacji młodzi ludzie mogą przetestować swoje biznesowe pomysły nie ponosząc przy tym żadnego ryzyka.

Najważniejszy jest pomysł. Kolejnym etapem jest już prowadzenie firmy i w tym właśnie pomaga inkubator, a właściwie lider punktu biznesowego, który wspiera młodego przedsiębiorcę w prowadzeniu jego działalności. Przyszły biznesmen nie musi przejmować się umowami, księgowością i innymi kłopotliwymi dokumentami – te wszystkie formalności załatwia za niego AIP.

Preinkubacja może trwać dwa lata, ale nie jest to zobowiązanie – każdy, kto skorzysta z programu i już wcześniej poczuje się pewnie w świecie biznesu, może bez przeszkód wypłynąć na jego szerokie wody.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments