Pomogą znaleźć zaginioną osobę

Fot. www.missing-zaginieni.pl

RZESZÓW, WIELKA BRYTANIA. Jeżeli zaginął ktoś z twoich bliskich zgłoś to na policję oraz do nowo powstałego stowarzyszenia.

Kilkoro Polaków z Wielkiej Brytanii oraz jedna mieszkanka Rzeszowa założyli stowarzyszenie pomagające osobom, których krewni zaginęli, głównie za granicą Polski. Robią plakaty publikowane w sieci, kontaktują się z lokalną policją, ambasadami i konsulatami. W razie czego poproszą o pomoc prywatnych detektywów. – Naszą pomoc oferujemy bezpłatnie – mówi pani Małgorzata, członkini stowarzyszenia z Rzeszowa. Pomagają z dobrego serca.

Stowarzyszenie, którego członkami są Polacy zarejestrowane jest w Wielkiej Brytanii, bo właśnie tam na co dzień żyją, w Rzeszowie mieszka tylko pani Małgorzata, która od 13 lat szuka swojego brata (sprawę wielokrotnie opisywaliśmy na łamach Super Nowości). Stowarzyszenie pomaga głównie Polakom, którzy zaginęli za granicą. – Przyjmujemy zgłoszenia tylko od rodzin, które oficjalnie zgłosiły zaginięcie bliskiej osoby na policję – tłumaczy pani Małgorzata.

Jak się zarejestrować? Należy wejść na internetową stronę www.missing-zaginieni.org, stowarzyszenie dostępne jest także na portalach nasza klasa, facebook, twitter i zarejestrować się online lub pobrać formularz. Następnie go wypełnić i wysłać pocztą. Stowarzyszenie działa od niedawna, ale współpracuje z fundacją ITAKA, missing international oraz organizacją skupiającą prywatnych detektywów.

Jak pomagają ludziom? Wprowadzają m.in. dane oraz zdjęcie do swojej bazy osób zaginionych, kontaktują się z  lokalną policję, ambasadami, konsulatami, a także korzystają z pomocy prywatnych detektywów. – Jeżeli będzie trzeba wykonać plakat z ogłoszeniem o osobie zaginionej nawet w rzadko spotykanym języku, to dotrzemy do osoby, która zna ten język i nam pomoże – mówi pani Małgorzata. – Nie odmówimy nikomu pomocy, dlatego jednocześnie szukamy sponsorów, którzy wsparli by nasze działania, bo nie dostajemy żadnych pieniędzy za poszukiwania, a te kosztują – dodaje.

Grzegorz Anton

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.