Pomóż kupić sprzęt dla hospicjum

Sanockie hospicjum regularnie wspierają sanoccy studenci, którzy co roku odwiedzają pacjentów i obdarowują drobnymi świątecznymi upominkami. Fot. Martyna Sokołowska

SANOK. Hospicjum w Sanoku potrzebuje pomocy. Brakuje 12 tysięcy złotych do zakupu sterylizatora do sprzętu leczniczego. Łączny koszt zakupu urządzenia wynosi 14 tysięcy złotych. Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka funduszy na ten cel.

Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny w Sanoku istnieje od ponad 10 lat. Ośrodek prowadzi sanockie koło Towarzystwo imienia Brata Alberta w Sanoku. Jednocześnie może opiekować się 30 pacjentami. Przez cały czas wszystkie łóżka są zajęte, a w kolejce czekają kolejne potrzebujące osoby. – Właściwie nie ma tygodnia, abyśmy nie mieli kompletu podopiecznych. Zapotrzebowanie na taki ośrodek w Sanoku było ogromne. Jestem przekonana, że gdybyśmy rozbudowali nasz o kolejne 30 miejsc, zapełniłyby się w mgnieniu oka – mówi Alicja Kocyłowska, prezes Towarzystwa im. Brata Alberta w Sanoku.

Trafiają tu m.in. nieuleczalnie i ciężko chorzy ludzie, którym rodzina nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej opieki w domu, lub samotni, starzy, schorowani ludzie, którzy dożywają tutaj swoich ostatnich dni.

Dzięki fachowej opiece i wsparciu rehabilitantów zdarzają się też przypadki, kiedy udaje się przywrócić pacjentowi na tyle sprawności i samodzielności, że może on opuścić placówkę i funkcjonować niezależnie.

Ale aby było to możliwe, potrzebny jest odpowiedni sprzęt medyczny. Aktualnie pilną potrzebą jest zakup nowego sterylizatora. Placówki nie stać na sfinansowanie zakupu, dlatego w porozumieniu z szefową Towarzystwa im. Brata Alberta w Sanoku, Alicją Kocyłowską, przyjaciele hospicjum postanowili założyć publiczną zbiórkę funduszy na jego zakup. Koszt najtańszego urządzenia to 14 tysięcy złotych. – Brakuje nam jeszcze 12 tysięcy złotych. Dwa tysiące udało nam się zebrać podczas koncertu charytatywnego, który odbył się w Sanockim Domu Kultury. Zostało nam jeszcze sporo obrazów, które będziemy chcieli w najbliższym czasie wystawić na aukcje. Bardzo liczymy na państwa pomoc. W imieniu swoim i podopiecznych ośrodka zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli, którym los chorych i samotnych ludzi nie jest obojętny, o pomoc i wsparcie naszej zbiórki – apeluje Alicja Kocyłowska.

Wpłat można dokonywać TUTAJ.

Martyna Sokołowska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o