Pomóżcie im kupić auto dla niepełnosprawnych

Daniel Jakubowski, kierownik WTZ w Kolbuszowej. – Sporo wydajemy na transport. W ub. r., bez etatu kierowcy, koszty dowozu naszych uczestników z całego powiatu wyniosły 55 tys. zł. A więc w sumie było to ok. 80 tys. zł. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej chcą kupić samochód do transportu swych niepełnosprawnych uczestników.

– Nasz wniosek o dofinansowanie tego zakupu, który za pośrednictwem starostwa złożyliśmy do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, został rozpatrzony pozytywnie. Otrzymaliśmy 63,5 tys. zł. Sęk w tym, że taki pojazd kosztuje ok. 110 tys. zł – mówi Daniel Jakubowski (37 l.), kierownik WTZ.

Obecnie 24 uczestników warsztatów przewożonych jest wiekowym busem opel vivaro. Jego przebieg to już jednak ok. 500 tys. km, czyli stanowczo za dużo, aby bezpiecznie transportować osoby niepełnosprawne. – Ze sprzedaży tego auta możemy uzyskać ok. 20 tys. zł, mamy już nawet chętnych – zdradza Jakubowski. – A więc do zakupu nowego auta brakuje nam tylko 25 tys. zł. Przy takim dofinansowaniu to jest niedużo – podkreśla.

– Liczę na środki Caritas, ale nie ukrywam też, że przede wszystkim będę liczył również na wsparcie samorządu. 25 tys. zł to nie jest wielka kwota. – Myślę, że będziemy się starać odpowiedzieć na apel pana kierownika, zwłaszcza że wielu mieszkańców naszej gminy korzysta z WTZ  – na ostatniej sesji Rady Miejskiej zapowiedział burmistrz Jan Zuba (56 l.).

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o