Pomóżmy Kamilce wyjechać do delfinarium!

CIEMIĘRZOWICE, pow. przemyski. Cierpiąca na małogłowie dziewczynka potrzebuje pieniędzy na delfinoterapię

Kamilka Grzeszczak przyszła na świat 17 miesięcy temu. Oczekiwana, upragniona. Choć przez cały okres ciąży lekarze zapewniali jej rodziców, Małgorzatę i Adama, że wszystko jest w porządku, dziecko urodziło się z małogłowiem. Wada dziewczynki jest nieusuwalna, ale można minimalizować jej skutki poprzez rehabilitację. Na przykład delfinoterapia daje przy tej wadzie naprawdę wspaniałe efekty. Na to jednak, żeby pojechać z małą do delfinarium rodzice nie mogą sobie pozwolić. Turnus w najtańszym tego typu ośrodku, w Turcji, kosztuje bowiem około 20 tys. złotych.

Rodzice Kamilki to przeciętna rodzina, pracują, poza chorą córeczką wychowują starszą, Martynkę, pomaga im babcia pani Małgorzaty, pani Józefa. Mimo niewielkich zarobków wiążą koniec z końcem, choć leczenie i rehabilitacja Kamilki sporo kosztują.

Grzeszczakowie chcą wiedzieć, jak najlepiej pomóc swemu dziecku. – Znaleźliśmy lekarza w Czechach, specjalistę, który zajmuje się dziećmi z małogłowiem – opowiada pani Małgorzata. – Same dojazdy sporo kosztują, ale zrobimy wszystko, by Kamilka miała jak najlepszą opiekę – mówi matka. Leczenie i rehabilitacja dziewczynki przynoszą efekty. Kamilka to ruchliwe, wesołe dziecko. – – Dzieci z malogłowiem trzeba pobudzać, stymulować – podkreśla ojciec dziewczynki, Adam Grzeszczak.

Grzeszczakowie jeżdżą z córeczką na rehabilitację do Przemyśla, sporo też ćwiczą z dzieckiem w domu. – Ostatnio dowiedzieliśmy się o rewelacyjnych efektach delfinoterapii- mówią rodzice Kamilki. – Marzymy, żeby Kamilka mogła z niej skorzystać. Niestety, nie stać nas na taki wyjazd.

Nasi Czytelnicy nie raz już okazali serce potrzebującym. Wierzymy, że okażą je także małej Kamilce. Liczy się każda złotówka, każdy gest serca. Kamilce można pomóc na przykład przekazując jeden procent podatku na jej konto w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, albo po prostu wpłacając pieniądze.

Pomoc dla Kamilki można przekazać na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”

Ul. Łomiańska 5

01-685 Warszawa

nr KRS 0000037904 (nr członkowski 10927) koniecznie z dopiskiem „Na leczenie i rehabilitację Kamili Anny Grzeszczak” dla jednego procenta podatku

nr konta dla darowizny: 92 1060 0076 0000 3210 0019 6507 z dopiskiem „Dla Kamili Grzeszczak”

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments